Problem z pobieraniem plików

(Sosiks) #1

Witam, mam problem ze ściągnięciem i zapisaniem praktycznie jakichkolwiek plików z sieci. Chcę ściągnąć np. jakiś program, wchodzę na odpowiednią legalną stronę, zaznaczam "pobierz program" lub "download" itp, oczywiście wyskakuje okienko - pobieranie plików, a gdy już plik jest pobrany to koniec, nie mogę go otworzyć, nie mogę go znaleźć. Nigdzie nie ma, mimo, że przecież powinien gdzieś być :slight_smile: Nie ma w miejscu, w którym miał się zapisać i nie mogę otworzyć w tym okienku - pobieranie plików. Dodam, że nie jest to kwestia tego, że nie wiem gdzie zapisuję i dlatego nie mogę znaleźć. Po prostu w momencie, gdy w okienku "pobieranie plików" widać, że dany plik został już pobrany to on znika. Nigdzie go nie ma, także w tym folderze, w którym rzekomo został zapisany.

Do niedawna było wszystko porządku, nie zmieniałam żadnych ustawień, ani nic takiego.

Korzystam z windows vista i przeglądarki firefox. Proszę bardzo o pomoc. To naprawdę ważne :slight_smile:

(Cvc1) #2

Gdy coś pobierasz to musi się wyświetlić zapisz w i wybierasz np. pulpit

(Sosiks) #3

W przeglądarce firefox można ustawić, że plik zawsze automatycznie zapisuje się w tym samym konkretnym folderze lub też za każdym razem program pyta się w którym miejscu zapisać i wtedy wybieram np. pulpit. Obojętnie jaki sposób zapisuję, to i tak plik, który usiłuję ściągnąć i zapisać po prostu znika. Nie wiem dlaczego.

(Cvc1) #4

Może masz virusa

(Sosiks) #5

Nie wiem, ale jeżeli faktycznie to przez wirusa to jak mam go usunąć, skoro program antywirusowy, który mam być może jest niezbyt skuteczny, a nowego programu nie mogę ściągnąć.

(Bambosz107) #6

A jakiego antywira masz? Kiedy ostatnio kompa nim skanowałeś?

(Sosiks) #7

Mam AVG Free 8.5. na stronie dobreprogramy ma dobre opinie... skanuje mi codziennie laptopa, którego zresztą mam od niedawna...

(Cvc1) #8

Odinstaluj i zainstaluj firefoxa

(system) #9

Zainstaluj FreeCommander i potem Plik -> Szukaj, ustaw wszystkie dyski, wpisz nazwę pobieranego pliku i pójdź sobie napić się herbaty... :wink:

(Sosiks) #10

Niestety nie mogę ściągnąć i zainstalować FreeCommander, właściwie to chyba nie mogę żadnego programu ściągnąć. w tym problem...

-- Dodane 31.05.2009 (N) 15:36 --

Bardzo proszę o pomoc :slight_smile: Naprawdę nie wiem co mam zrobić.

(Danielm86) #11

:slight_smile: wpisz w wyszukiwarce Windows nazwę pliku. Znajdzie go, czy nie?

(Dawid Czernek) #12

Czytaj ze zrozumieniem.

Czy przy pobieraniu plików przez IE pliki są do odnalezienia?

(Diamianek3003) #13

mam ten sam problem, ie, opera, safari, mozilla, jak pobierami chce zapisac na pulpicie czy w dokumantach nawet na dysku to go nie ma.

-- Dodane 07.08.2010 (So) 23:22 --

mam ten sam problem, ie, opera, safari, mozilla, jak pobierami chce zapisac na pulpicie czy w dokumantach nawet na dysku to go nie ma.