Problem z pobieraniem poczty

Do pobierania poczty używam programu Mozilla Thunderbird i od paru dni mam problem z pobraniem poczty niby ją pobiera bo pokazuje ile jest wiadomości ale po chwili pokazuje się komunikat ze { przekroczono limit czasu połączenia z serwerem poczta.o2.pl}.Odinstalowałem program łącznie z całym profilem,zrobiłem reset kompa i zainstalowałem program od nowa i nadal jest to samo.Kilka dni temu opisywałem na forum problem gdzie nie mogłem wejść na żaden dysk po usunięciu jakiegoś pliku przez antywirus,podałem logi na forum i udało się naprawić ale nie wiem czy to by miało też jakiś wpływ na pobieranie poczty .Prosił bym o rade bo już sam nie wiem co może być przyczyną .

Przejrzyj ustawienia dokładnie czy czegoś nie pomyliłeś lub błędnie wpisujesz. (hasło itd itp)

Zobacz innym klientem http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1& … czty+email i sprawdź czy masz z tym klientem problem czy z komputerem.

Normalnie logujesz się na głównej stronie poczty?

Wydaje mi się że wszystko skonfigurowane jest dobrze sprawdzałem to już kilka razy bo za którąś z rzędu próbą w końcu pobierze te wiadomości ale po ponownym uruchomieniu programu jest znów to samo.Sam nie wiem co jest być może brakuje czegoś w systemie.

Dodane 11.02.2009 (Śr) 12:48

Zainstalowałem nowego klienta poczty Outlook Express i nadal nic pokazuje że pobiera pocztę ale po jakimś czasie jest komunikat o przekroczeniu czasu.

Widać problem z serwerem O2 nie pierwszy i nie ostatni, miałem tak czasem, dopóki używałem O2. Nie dość, że cały czas wysyłają spam, maile dostarczają po godzinie nawet to czasem zdarza im się coś takiego jak opisałeś. Załóż pocztę na Gmailu, a w opcjach ustaw odbieranie poczty i wysyłanie z O2, można coś takiego zrobić, a ty przynajmniej będziesz mógł sobie filtr antyspamowy uruchomić, bo to co jest w O2 to porażka jakaś.

Rozwiązanie na przyszłość, tymczasem spróbuj się zalogować przez wwww, może to ci pomoże.

Wygląda na problemy z serwerem pocztowym tlena.

W opcjach konta wydłuż limit czasu serwera na maximum.