Problem z pobieraniem Steam

Jeśli w złym wątku to piszę, wybaczcie.
Otóż historia wygląda tak:
Postanowiłem pobrać sobie war thunder, przez steam. Pobieram od wczoraj, bo mam najszybszy internet na świecie. Niestety kilka minut temu wyłączyli u mnie prąd więc komputer nagle się wyłączył. Gdy teraz go odpaliłem widzę że steam całkowicie zresetował postęp pobierania, z 4 gb do końca mam teraz 26.
Czy zna ktoś sposób na przywrócenie poprzedniego stanu? Czy musze pobierać od nowa (i marnować kolejny dzień)?
W pliku Common>War Thunder, pustka.

chyba dziale :question:


Chyba czas dokupić UPS tak byś miał z 4 minuty na opcje wstrzymania i szybkiego wyłączenia Windows?

Tak, ta odpowiedź naprawdę mi pomogła.
Jakie 4 minuty?! Jak wyjmiesz wtyczkę to nawet sekundy nie ma. Poza tym komputer był zostawiony sam sobie na czas pobierania.
Raz mi się już tak przydarzyło, ale chciałbym wiedzieć czy da się teraz “naprawić” stan pobierania.

Podejrzewam, że chodzi ci o katalog gry. Z niczego gry nie stworzysz.

Dziwi mnie też to, że jak wczoraj patrzyłem to pliki się pobrały; były w folderze, a po tym przymusowym resecie nie ma nic.
W każdym razie dzięki za odpowiedź.

Czemu po prostu nie napiszesz do supportu Steam?

W czym mu support pomoże? Plik był w trakcie zapisywania i nie został prawidłowo oznaczony w systemie plików. Uruchamiając ponownie prawdopodobnie został nadpisany na dysku. Wcześniej była jeszcze szansa na odzyskiwanie jakimiś programami, ale teraz jej już nie widzę.

Jest taki problem, że pliki w trakcie pobierania są bodaj w innej lokalizacji niż docelowo gra. Na dobrą sprawę, należałoby się rozejrzeć za wszystkimi plikami gry, które są w folderze Steam - czyli również te z katalogu steamapps\downloading, a nie tylko common, i scalić te wszystkie pliki w katalogu common[tytuł gry] a następnie przeprowadzić weryfikację plików gry/cache, tak aby Steam przeskanował wszystkie pliki gry pod kątem integralności. Jest możliwość, że nie wszystkie pliki w trakcie tego resetu zniknęły.

1 polubienie

Skąd pewność że zaczęła się instalacja w locie jak jeszcze brakowało z 4 GiB i czy niby sam folder magicznie aktywuje grę jako pozycję zainstalowaną?

Dziękuję z całego serca.
Nwm jak steam sobie to poukładał ale po wycięciu 24 gb z folderu “downloading” mówi mi że zostało 100 MB do pobrania :slight_smile:
Miłego dnia.

Temat do zamknięcia.

W odpowiedzi na to pytanie.

We współczesnych sterownikach FS jest taka opcja, że zapis dokonuje się długo po tym, jak program dostanie info, że zapis się powiódł. Nie znam konkretów, ale Steam mógł ściągać pliki gry gdzieś indziej, a potem je skopiować lub przenieść do właściwego katalogu. Może pliki leżą gdzieś na dysku? Spytaj na Steam Community.

Przeczytałeś cały wątek przed napisaniem odpowiedzi? :neutral_face:
Problem już jest rozwiązany.

(jeśli się powtarzam, wybacz, poprzedni wpis nie chciał się wysłać)