Problem z poblokowanymi portami + torrent

Witam, ostatnio zmieniłem dostawcę internetu na Darłowską radiówkę. Przechodząc do rzeczy:

Prawie wszystkie przychodzące porty mam zablokowane. Znalazłem stronę, która sprawdza sprawdza dostępność najczęściej używanych portów- skanowanie zakończyło się na 2 portach: 21 oraz 80. Żaden z nich nie współpracuje z utorrentem.

Szukałem w google programu do sprawdzania portów pół dnia, i wszystkie programy które znalazłem pozwalają sprawdzać port wpisany od ręki (nikt przy zdrowych zmysłach nie wpisywał by kilkunastu tysięcy portów z ręki )

Znacie może programy do sprawdzenia wszystkich portów “na raz”?

Czy jeżeli wszystkie inne będą poblokowane, to jedynym wyjściem będzie mail do admina sieci?

Zaznaczam, że gry internetowe Flyff, UrbanTerror jak i gadu gadu, hamachi działają bez problemu.

Jakie masz IP? Wewnętrzne czy zewnętrzne. Inne programy do wymiany plików chodzą?

O odblokowanie portów proś administartora sieci, ja kiedyś miałem podobnie z radiówką tylko, że z grą. W każdej grze miałem na multiplayer pingi 999 i napisałem na gg do admnina jak to możliwe przy 4Mb/s a on poprosił mnie o porty gry i pingi miałem już 25 - 50 :slight_smile:

To zdanie w ogóle nie ma sensu, gdzie się polskiego uczyłeś? :expressionless: Do tego łamiesz regulamin forum #-o

Kolejna osoba, dla której słowo torrent albo ogólnie p2p tp synonim piractwa i zaraz wielki krzyk tylko po to aby zwrócić na siebie uwagę lol =D>

Pozdrawiam!

Napisz do mnie na gg to ci programik wyśle

Wewnętrzne

używam tylko torrentów, a one nie działają poprawnie (działają bardzo wolno, zwłaszcza gdy jest 40 leechów i 40 seedow.

Widzę, że znalazły się tu posty “nie tolerujemy piractwa” itp. Z torrentów ściągam anime. Prawnie anime, które nie wyszło jeszcze w Polsce mogę ściągnąć bez naruszania praw autorskich.

I w tym jest problem. W tym przypadku nikt nie ma dostępu do Ciebie. Nie będą chodzić Ci programy do wymiany plików. Programy do torrentów są wyjątkiem, ale mimo tego będzie bardzo niska prędkość pobierania. W celu zmiany IP na zewnętrzne musisz zgłosić się do administratora lub dostawcy internetu. Jest to darmowe lub za koniecznością małej opłaty.

Po zmianie IP komputer jest bardziej narażony na zainfekowanie, bo jak wspomniałem łatwiejszy jest dostęp do Ciebie.

Ale da się przeżyć, jeżeli chcesz korzystać z programów do ściągania. :wink:

Hmmm, napisałem maila do admina sieci z prośbą o listę odblokowanych portów. Czyli jak widzę bez celowo? Porty 80 i 21 działają. No nic zobaczę, ile kosztuje zewnętrzny. Dzięki za pomoc

Edit:

dostałem odpowiedź, że żadne porty nie są zablokowane i aby korzystać w pełni z torrentow, muszę wykupić zew ip

Tak jak napisałem wyżej. U mnie to nic nie kosztowało. Po prostu dowiedz się ile to kosztuje. Będą to grosze. :slight_smile: