Problem z początkiem instalacji windows 7 x64

Witam

Problem dotyczy samego początku instalacji. Otóż płyta normalnie się botuje po czym wyswietla sie pasek LOADING itd. i w momencie w ktorym powinno wyskoczyc okienko z wyborem języka pokazuje sie puste tło wraz z kursorem myszki. Płyta sie zatrzymuje i wszystko staje. Wygląda to tak:

http://img232.imageshack.us/img232/2369/dsc04373n.jpg

Prosze o pomoc…

Czy płyta nie jest uszkodzona (np. zarysowana)? Czy to oryginał czy jakaś “kopia”?

płyta to nagrany obraz ktory zostal pobrany z oryginalnej strony uczelni. wszystko jest legalne. wraz z kluczem.

i porysowana nie jest bo godzine temu ją wypalałem :pp świezutki verbatim :smiley:

Wypal ją raz jeszcze, możesz na minimalnej prędkości, nie jest to jakąś zasadą ale czasem pomaga :wink:

wypaliłem juz dwie płytki :slight_smile: najpierw na sony predkoscia 4x. a pozniej na verbatim 2x :slight_smile: kolega doradził abym czekał nawet i 15 minut. poczekałem 10 i wyskoczyło okienko :slight_smile: faktycznie cierpliwość popłaca :))

też tak miałem… niekiedy po pół godziny trzeba było czekać :wink:

Dołączam się do tego-mam to samo zarówno w mojej oryginalnej viście jak i w7. Ciekawe czemu wszystko się zatrzymuje i trzeba czekać aż samo zaskoczy

ale działa czy nie?

Działa ale po 10-15 minutach a wcześniej to nic się nie dzieje(jakby się zawiesiło) i zawsze tak miałem przy instalacji jak już pisałem visty i w7. Może coś z twardym dyskiem albo szuka jakiś sektorów na dzień dobry?

Dodam, że nieważne jest czy to vista x86 czy w7 x64 a także nieistotne też jest przełączenie trybu na sata native mode czy na AHCI. Jedni mówią, że to problemy z dyskiem twardym, inni że z chipsetem ale ludzie mają te problemy nie tylko na gigabyte, niby że ramy uszkodzone ale sprawdzane i są ok. Jedyne co mi nie pasuje to karta sieciowa, która może powodować takie kilku minutowe zawieszanie (następnym razem odłączę net przy instalacji)

jak działa to co się przejmujesz :wink: mi się wydaje, że to zależy od rozmiaru dysku. instalowałem na Maxtorze 20GB to czekałem ze 3 minutki.

jak instalowałem na Samsungu 750GB to czekałem z 20minut… a zanim popartycjowałem to minęło pare godzin :wink:

Może tak być, że analizuje dysk przed instalacją i stąd te czekanie ale mogliby podać jakąś informację, bo nie każdy o tym wie. Na google też ludzie są niezdecydowani i nie potrafią napisać skąd ten “defekt”

Informują: “Proszę czekać…” :smiley: :lol:

Wszystko zależy od podzespołów komputera. Ja czekam tylko kilka sekund ale u innych trzeba czekać nawet 1h.

U mnie bylo pares sekund, ale u kolegi czekałem ok. 20~25min.