Problem z pocztą - niekontrolowana zamiana we właściwościach

(M Szczur) #1

Witajcie.

mam WIN ME i przy korzystaniu z poczty korzystam z Outlooka.

Po każdorazowym włączneniu komutera następuje zamiana we słaściwościch wszystkich moich skrzynek pocztwoych.

Zmiany dokunują sie w polch : pop3 oraz smtp i zamiast tego co być tam powinno pojaiwa się taki numer: 127.0.0.1

dodatkowo w nazwie konta pojawia się taki syf:

jakaśtamnazwakonta#dobryserwerpocztyprzychodzącej

czyli np: tomeksz#pop3.gazeta.pl

co to moze być ?? jakiś syf ?? sprawdzałem na wirusy najnowszym Avastem oraz Adawaerm czy ktos mnie nie szpieguje ?? ale nic to nie daje

POMOCY

M.

(system) #2

A próbowałeś przeskanować kompa Spybot - Search & Destroy? Program jest dostępny w vortalu

(Dalal) #3

avast ktorego uzywasz ma to do siebie, ze zamienia serwwr poczty na localhosta (127.0.0.1). zapis typu nazwakonta#sererpoczty tez jest dzialaniem tego antywira. Dlatego nie ma powodu do niepokoju.

(Rocco226) #4

Może jacyś hakerzy manipulują przez Internet Twoim Komputerem, wsuwając ci jakieś syfy. Lepiej to sprawdź. 8)

(Gajowa) #5

Używam avasta już ponad 3 miesiące i pierwszy raz to słyszę :o

(M Szczur) #6

Post 1

ha ! czy może to ktoś potwierdzić ?? bo faktycznie problemy pojawiły się po zainstalowaniu (chyba) avasta.

Musze go wywalić na chwilkę i zaobaczymy - jednak nie jestem taki spokojny bo jak nie poprawię tych ustawień to nie mogę odbierac poczty

Gdyby to była prawda to po jaką cholere program by zmienial te ustwaienia ? czy moze po to aby skanować przychodzące pliki ??

jak odinstaluje to dam znac czy jest poprawa

Post 2

hej jeszcze nie odinstalowałem aVasta- ale faktycznie to jest prawda bo w opcji konfiguracja zabezpieczeń poczty pojawia sie taka informacja o tym, że ochrona poczty polega na zamianie adresów SMTP/POP3/IMAP na numer (unikatowy dla danego komputera) i przekierowaniu poczty przez program avast.

Tylko przez to mam problemy z odbieraniem tej poczty ; (

Po co na forum masz opcję zmień????

UpDate:

fiesta