Problem z pocztą w Tlenie

Witam serdecznie.

Od pewnego czasu mam pewnien problem. Po zalogowaniu sie na pocztę w Tlenie, komputer zaczyna się dziwnie zachowywac.

Bardzo szybko zaczyna migac kursor myszy ( strzałka i kklepsydra naprzemian ), dodatkowo zauważalnie wzrasta zużycie mocy przez procek ( pow 30% ). Występuje jakby efekt ciągłego i szybkiego odświeżania strony.

Mam płytę Gigabyte 8I945 -P-G-RH i procek Pentium D.

Czy może to być związane z jakimś trojanem???

Jak można to usunąć???

Dodam, że dzieje sie to tylko na poczcie tlen-owskiej.

Wszytko jest ok dopóki się nie zaloguję…

Bardzo prosze o pomoc w tej być może banalnej sprawie.

Pozdrawiam

Łukasz

jaki system, czy masz SP, jak przeglądara?

Widocznie Webmail ładuje jakieś reklamy, banery i tym podobne badziewia i tym sposobem obciąża mocno system

Używaj np. Firefoxa z aktywną wtyczką AdBlock Plus i do kompletu Flashblock

U mnie ten zestaw działa idealnie i nie mam żadnych problemów z Webmailem Tlena

No własnie używam Mozilli i na mozilli mi sie to dzieje

mam windows z SP2

miales poprzednio FF 1.5 i zrobiles instalacje FF 2.0 na istniejącego FF?

zrob sobie mozbackup’em backup ustawień i usuń FF (uninstal + usunięcie wszystkich wtyczek i ustawień dla profilu)

albo tak jak MarS wspomiał Adblock Plus - zablokuje Ci bannery fleszowe

Ok ale jak to zrobic tym mozbackup-em???

To jest gdzies w opcjach Mozilli???

Tak instalowałem ostatnio nowa mozille, tzn aktualizowałem. Nie pamietam w tej chwili z jakiej wersji do jakiej.

czy to na pewno nie jest trojan???

  1. CYK (bardzo użyteczne narzędzie GOOGLE)

  2. CYK NUMERO 2

instalujesz, robisz backup zakładek itp

usuwasz FF (wszystko)

instalujesz FF na nowo + mozbackupem robisz przywrócenie profilu -> wszystkie zakładki itd masz na nowym FF

i zainstaluj sobie wtyczkę adblock plus - polecana przez wszystkie babcie świata :smiley:

A jezeli nie zalezy mi na zakładkach czy moge pio prostu zainstalowac Mozille na nowo???

Powinno pomóc???

A moze przeskanować MKS VIr-em on lino-owym???

Złączono Posta : 29.05.2007 (Wto) 12:39

Witam

Przeinstalowałem Mozille, tzn odinstalowałem stara i zainstalowałem nową wersję ( najnowszą ).

NIestety problem pojawia sie dalej ( czyli szybkie miganie kursora myszy i efekt szybkiego i ciągłego " odświeżania " strony ), ale zauważyłem, że znika jeżeli po zalogowaniu sie na pocztę cofnę stronę, a potem wracam do niej ( strzałkami DALEJ/COFNIJ ).

Kurcze co mam z tym zrobić?

Bardzo prosze Was o pomoc!

Przypomne tylko, że problem dotyczy tylko i wyłącznie poczty na TLENIE! ( przy zamkniętym komunikatorze Tlen - jak jest otwarty, dzieje sie chyba to samo )

Tak deinstalacja nic nie da. Musisz wywalić ją całkowicie - na forum jest temat usera squeet o sposobie całkowitej deinstalacji.

Chyba a na pewno, to dwie rożne rzeczy.

Na początek użyj tego

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=88&id=2208 w trybie awaryjnym.

Wywal z systemy wszelkie tempy i śmieci.

Warto zrobić optymalizację systemu - na forum również jest o tym temat w sprawdzonych poradach

Przeleć system regclenerem.

Zobacz objawy. Jeśli to samo - wywal całkowicie przeglądarkę, czyszczenie rejestru i na nowo instalacja. Sprawdź jeszcze co z tym komunikatorem. Może coś się gryzie. Nie używasz jakiś pluginów w nim związanych z obsługą poczty ??

Co do adblocka etc. Bez przesady, na tlenie nie ma tego aż tyle, żeby zablokować możliwość używania konta on-line :x Co nie zmienia fakty, że warto się zapatrzeć w tę wtyczkę i wyciąć co się da :slight_smile:

Aha… wyszła nowa wersja FF - może zaktualizuj starszą wersję i problem zniknie.

Ok odinstalowałemr Mozille, przeleciałem jv16 i zainstalowałem na nowa wersję, i pobrałem ten programik do czyszczenia ATF cleaner.

Znowu było to samo, zle zauważyłe, że jak po kolei odhaczałem co ma wyczyscic ( w opcji Firefox ), dopiero po wyczyszczeniu pozycji “Firefox Cache” migotanie ustało i znów wszystko było ok.

Czym to może byc spowodowane i dlaczego dzieje sie to tylko na Tlenie?

Czort wie :slight_smile: