Problem z pocztą WP - Logowanie trwa długo, nie ładują jej się wiadomości

Moja mama ma problem ze swoją pocztą WP, a mianowicie czasami nie może dostać się na swoją skrzynkę. Logowanie trwa długo, nie ładują jej się wiadomości (pokazuje się brak wiadomości) albo wystąpi błąd połączenia #006 i #123, nie może nawet odpisać na maila. Sprawdzałem swoją skrzynkę i wszystko bez zarzutu szybko działa. Mama już się z nimi kontaktowała, ale nic to nie dało. Mama mi jeszcze mówi że jak nie używam Wi-Fi parę dni to wszystko jej działa, a jak włączę to wszystko jasny szlag trafia. Sprawdzałem nawet dla odmiany jej skrzynkę na moim laptopie, wolno poczta chodziła, ale działo wszystko. Co się dzieje z pocztą mojej mamy?

Prawidłowo zadane pytanie brzmi: co się dzieje z komputerem mojej mamy ?
Zaś odpowiedź: nie wiemy - nie byliśmy sobie przedstawieni …

2 polubienia

Po prostu jest kiepska. Moja mama też miała na wp, i jedyne co działało poprawnie to wyświetlanie reklam.

Jeszcze parę miesięcy temu tak nie było. Mama ma przypisane do WP konta na Allegro, w banku i nie wiem czy można zmienić w tych serwisach skrzynkę bo Gmaila też ma

Polecam zmianę konta e-mail na inny, niż WP. W swoim czasie, też miałem problemy z tą poczta. Jeśli na stronie banku nie ma opcji zmiany e-mail, zawsze może napisać wiadomość do banku, z prośbą o zmianę.

Mama nie ma czasu na prostą modernizację, wymianę obudowy i zasilacza, bo tłumaczy się wielogodzinną pracą. Lepiej pracować na porządnym sprzęcie niż tracić nerwy i zdrowie przez leciwy sprzęt.

A na Allegro się da?

Zapomniałem wspomnieć o błędzie #123

Mama ma komputer z Windows XP, płytę główną na LGA 775, dyski SATA 2 i pamięci DDR2, jest to 8-letni składak z cienką, pikającą obudową potraktowaną wykałaczkami i taśmą klejącą, raz spaliły się nam kondensatory, rzadko odkurzany.

Mój laptop ma Windows 10 i 3 miesiące, działa bardzo dobrze

Tak, na Allegro można zmienić e-mail.

Mama wykupuje Pocztę WP Pro, w nadziei, że polepszy się stan poczty.

Polecam pocztę Gmail. W jakim banku, ma Twoja mama konto? Ja w ING mam możliwość zmiany e-mail.

Pisałem że mama ma Gmaila! PKO

Rzeczywiście. Niech zmieni w banku, i Allegro konta e-mail na Gmail i z głowy, jeśli problem ze skrzynią WP będzie powtarzać się.

Potwierdzam - serwer pocztowy WP to masakra. “Zapomina” hasła do skrzynki, często ma błędy w synchronizacji poczty (IMAP) a czasami zwyczajnie nie działa. Mam z 10 innych kont na innych serwerach i nie ma takich problemów jak na WP. Wykupiłem kiedyś płatne konto na rok myśląc, że będzie jakaś poprawa ale nic z tego.

W wp miałem wiecznie problemy z SMTP przez Thunderbirda. Przeszedłem na interię a tam problemy z POP3/IMAP. Teraz siedzę w onecie i jakoś działa.

Też mam kłopoty z pocztą WP po zalogowaniu ciągle mieli, żeby wypluć komunikat błędu.
Po wyczyszczeniu ciasteczek i historii, pierwsze logowanie załapuje, ale już następne znowu “mieli” i nie wczytuje listów.
Korzystam obecnie w przeglądarce z wersji poczty mobilnej WP zamiast normalnej i tam jest wszystko OK.
Jest to jakieś wyjście w razie jak się nie wczytują listy w normalnej wersji poczty.

Wziąłem Twoją sugestię pod uwagę. Mobilna Poczta WP faktycznie działa lepiej.

Jest coś takiego jak “klient poczty” o czym przez webowe panele poczty już się często zapomina.
Zainstaluj jakiegoś lekkiego klienta np. Mailbird:

…i po problemie

Dzięki za sugestię. Kompletnie zapomniałem o Mozilli Thunderbird. Ale mama mówi że mobilna wersja poczty WP jej wystarczy.