Problem z pocztą!

Witam!

Mam problem z pocztą. Mianowicie, nie mogę się korzystać z programu outlook express… Wprowadzam dane potrzebne do rejestracji (napewno dobrze, bo sprawdzałem kilkakrotnie), niestety podczas próby wysyłania wiadomości, czy sprawdzania nowych wyskakuje błąd:

“Łączenie z serwerem nie powiodło się. Konto: ‘pop3.onet.poczta.pl’, Serwer: ‘pop3.poczta.onet.pl’, Protokół: POP3, Port: 995, Zabezpieczenie (SSL): Tak, Błąd łączy: 10051, Numer błędu: 0x800CCC0E”

Poprostu outlook nie łączy się z serwerem onetu. Napisałem do Panów, z onet.pl, niestety nie odpisali…co ich obchodzą, takie drobne problemy użytkowników…

Wiecie, jak naprawić, ten problem? Przyznam szczerze, ze korzystanie z tego programu ułatwiło by mi życie. Może znacie inne, <> programy do obsługi poczty…

Będę wdzięczny za każdą pomoc!! :smiley:

Pozdrawiam :lol:

a we właściwościach konta zaznaczyłes na drugiej zakładce: serwer wymaga uwierzytelniania ??

dokładnie jest to: narzędzia>>konta>>wybierasz konto>>właściwości>>serwery>>serwer wymaga uwierzytelniania

a spróbuj połaczyć się na zwykłym nie na SSL

odznaczasz w opcjach bezpieczne połączenie i port pop3 zmieniasz na 110

jeśli to nie pomoże to musisz odczekać pewien czas przed korzystaniem z poczty. Na onecie często miałem problemy z łączeniem się przez klienta.

Polecam Mozzile jako program pocztowy- bardzo dobry, przejrzysty program

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=17&id=964

pozdrawiam Krzysztof

to nie jest temat w którym piszemy, który klient pocztowy jest lepszy :-x

dziwne bo wydawalo mi sie,ze ktos pytal sie czy :

"Może znacie inne, <> programy do obsługi poczty… "

:expressionless:

Wydaje mi sie,ze mimo wszystko masz zle skonfigurowana skrzynke-sprawdz we wlasciwosciach konta jak tam masz ustawione i np. czy w zakladce polaczenia nie masz jakiegos bledu albo po prostu jest nic nie zaznaczone.Podaj jakies blizsze dane.

Poczytaj: http://poczta.onet.pl/autoryzacja/#outlook

a tak żeby nie zakładać nowego tematu, wie może ktoś jak skonfigurować

outlook na skrzynke na gmailu ? bo nigdy tego nie robiłem i nie mam pojęcia :confused:

:arrow: http://gmail.google.com/support/bin/ans … &topic=194

:arrow: http://gmail.google.com/support/bin/topic.py?topic=194

Jesteście wielcy, rzeczywiście przeoczyłem, kilka spraw przy konfiguracji, stąd program nie miał prawa działać prawidłowo…dzięki waszej pomocy, już wszystko ok!! Szczególne podziękowania dla JAGODY! :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam i serdecznie dziękuje!!

Złączono Posta : 19.07.2005 (Wto) 15:51

Niestety…nadal jest jakiś błąd…Co prawda mogę wysyłać wiadomości, ale nie mogę ich odbierać… Tym razem wyskakuje mi taki komunikat;

> “Twój serwer nieoczekiwanie zakończył połączenie. Mogło być to spowodowane: nieprawidłową konfiguracją serwera, problemami z siecią lub długim okresem nieaktywności. Konto: 'mkruczek@op.pl’, Serwer: ‘pop3.poczta.onet.pl’, Protokół: POP3, Odpowiedź serwera: ‘+OK 1761 octets’, Port: 110, Zabezpieczenie (SSL): Nie, Numer błędu: 0x800CCC0F”

Nie chcę, teraz bezmyślnie kombinować, w ustwieniach, bo dobrze mi doradziliście i program działa, mogę wysyłać wiadomości, ale dlaczego nie mogę odbierać…! Tzn. kiedy sprawdzam, czy mam nowe wiadomości wyskakuje mi błąd i dostaje wiadomość z maja 2004 roku… !!

Poradzicie i tym razem…??

Pozdrawiam

Złączono Posta : 19.07.2005 (Wto) 16:01

Drodzy “Forumowicze”, troszeczkę popróbowałem sam coś zmienić i chyba mi się udało…teraz wyskakuje, ze nie może nawiązać połączenia z serwerem…, ale nadal tylko przy sprawdzaniu wiadomości przychodzących…treść błędu;

Łączenie z serwerem nie powiodło się. Konto: 'mkruczek@op.pl’, Serwer: ‘pop3.poczta.onet.pl’, Protokół: POP3, Port: 995, Zabezpieczenie (SSL): Tak, Błąd łączy: 10051, Numer błędu: 0x800CCC0E

Przepraszam, że tak zrzędzę…, ale widzę, ze znacie się na tym i jesteście w stanie mi pomóc…pzdr :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 19.07.2005 (Wto) 16:17

Pomożecie towarzysze??

Jesli to nie tajemnica :wink: -podaj jak laczysz sie z netem,masz Neostrade czy inne lacze?

Powodow moze byc mase i teraz problem zeby trafic.

1-co do ustawien wlasciwosci konta:zaznaczone ma byc-serwer wymaga uwierzytelnienia,a opcja "logowanie przy uzyciu bezpiecznego uwierzytelniania hasla-ma byc odznaczona!

2-w polu “nazwa konta” ma byc wpisany caly adres mailowy(to co przed @ i to co po)

3-mam nadzieje,ze portow nie zmieniales i sa tak jak ma byc ,czyli pop3-110,smtp-25 -oba pola przy tych portach bez zaznaczen!

4-w zakladce Ogolne>zaznaczenie przy “uwzglednij to konto przy odbieraniu poczty i synchronizacji”

Sprawdz firewalla i antywira czy czasem czegos zwiazanego z outlookiem nie blokuje,jesli poprzednie ustawienia sa ok to wylacz na chwile firewalla i sprawdz jak z poczta. masz tylko to jedno konto pocztowe?-bo jesli np korzystasz z Neo to trzeba uzywajac konta na Onecie dodac nowa tozsamosc,dlatego na poczatku pytalam o sposob laczenia z netem.

Co do Nortona to znalazlam cos takiego(dotyczy wczesniejszych wersji,ja Nortona nie uzywam wiec tu nic nie pomoge ale moze jest podobnie?)

wchodzisz w nortona i bierzesz konfiguracje Personal Firewalla, tam jest zakladka programy i znajdz tam outlook’a i zobacz czy nie ma przypadkiem “Blokuj wszystkie”. Jak tak bedzie to, to przestaw na “zezwalaj”. ( mowie o NPF 2004 ale wczesniejsze wersje )

A najlepiej,skoro juz tyle namieszalo sie w tych ustawieniach to usun te skrzynke i sprobuj ja na nowo skonfigurowac od poczatku,moga byc tez jakies bledy w polaczeniach sieciowych(sprawdzales konfiguratorem sieci?)

Ach te kobiety…kiedy napisałaś, żeby wszystko sakasował i jeszcze raz skonfigurował, pomyślałem, że i tak to nic nie da…no, ale spróbowałem…i SUKCES! Działa…moge wysyłać i dostawać meila!! Jagoda JESTEŚ WIELKA obiecuje od dzisiaj słuchac kobiet “prawie” zawsze :P…hehehe

Pozdrawiam :stuck_out_tongue: wielkie dzięki…namęczyliscie się ze mną całe popołudnie…no ale się udało…

:smiley: