Problem z podglądem zdjęć

Mam problem.Kiedys ukrylam swoje zdjecia i po formacie nacisnelam opcje -“Pokaz ukryte pliki i foldery” ,oczywiscie pokazalo mi wszytskie i moglam korzystac z ogladania ich.Po kolejnym formacie jednak nie moge obejrzec zadnego zdjecia ktore jest w folderach zapisanych na zielono czyli wczesniej ukrytych, pisze:“podglad niedostepny”.W niektrych folderach przy wejsciu jeszcze widac jakie zdjecia zawiera folder a w niektorych w ogole.Nie wiem co mam zrobic.Probowalam juz duzo zmieniac w zabezpieczeniach ale to nic nie pomaga.Nie da sie ich obejrzec ani przeniesc do innego folderu.Gdy chce je przeniesc pojawia sie komunikat:“Nie mozna skopiowac XXX Odmowa dostepu,sprawdz czy dysk nie jest zapelniony lub chroniony przed zapisem oraz czy plik nie jest aktualnie uzywany” Nie mam pojecia jak sobie z tym poradzic a zalezy mi bardzo na zdjeciach poniewaz kiedys normalnie moglam je ogladac i nie byly w zaden sposob uszkodzone.Prosze o pomoc.Pozdrawiam

…czyli zaszyfrowanych. Rozumiem ze postawilas system od nowa a zdjecia mialas na innej partycji i jako (dla systemu) inny uzytkownik zaszyfrowalas foldery i teraz poprostu nie masz do nich dostepu.

Najprostsze rozwiazanie to uruchomienie CD Live jakiegokolwiek distra Linux ktory automatycznie obsluguje dyski NTFS np. PCLOS i skopiowanie plikow gdzie indziej.

ps. byćmoże we właściwościach foldery, w zakładce bezpieczeństwo > zaawansowane > wlaściciel bedziesz mogła przejąć folder na własność. Przepraszam za możliwe nieścislości związane z nazwami zakładek itp, nigdy nie używałem polskiej wersji XP.

Zmiana wlasciciela nic nie pomaga w moim przypadku ,chyba bede musiala zastosowac sie do pierwszej porady.Jezli ktos zna jakis inny sposob to prosze o odpowiedz i dziekuje:)

Czy robilas to jako administrator?

istnieje mozliwosc niepowodzenia ale warto sprobowac. i pamietaj: COPY nie MOVE

Tak robilam to jako administrator i nic nie pomaga,zmienialam rowniez na innych uzytkownikow.Gdy wchodze we własciwosci —> zabezpieczenia to ponizej znajduja sie uprawnienia dla user i mam mozliwosc tylko odmawiania a nie zezwalania opcji np takich jak modyfikacja czy pełna kontrola.Czy da sie cos zrobic ze zdjeciami bez tego linuxa? Poniewaz w ogole sie na tym nie znam i nie wiem jak z tego programu korzystac tym bardziej ze slyszlam ze potrzebne jest sformatowanie dysku czy inne jak dla mnie skomplikowane rzeczy:)

Prosze o pomoc :frowning:

  1. możesz spróbować jeszcze jednej rzeczy. ponieważ zdjecia sa zaszyfrowane i na partycji NTFS, możesz za pomocą programy Partition Magic sporóbować zmienić NTFS na FAT32 (convert NTFS to FAT32, NIE format) który nie ma opcji szyfrowania danych, poprostu te zabezpieczenia przestaną istnieć i dzięki temu będzisz mogła mieć dostęp do zdjęc. Jeżeli jednak operacja sie nie powiedzie - stracisz wszystkie dane na tej partycji.

…Czy jest na tym forum jakiś haker? Prosimy o pomoc.

  1. Mozesz spróbować http://www.elcomsoft.com/aefsdr.html ale nie jestem pewien czy w twoim przypadku to nie zadziała

  2. … mysle … #-o

Stało się tak dlatego (najprawdopodobniej) że przy poprzednim formacie nie zmieniłaś nazwy komputera, nazwy administratora, hasła itd czyli wszystko pozostało bez zmian, niestety teraz coś zmieniłaś i zostałaś potraktowana jako ktoś inny

Opcje folderów -> Widok -> Odznacz opcje “Użyj prostego udostępniania plików”

Teraz u góry kliknij “Zastosuj do wszystkich folderów”, może się przydać…

We właściwościach folderu, zakładka Zabezpieczenia ustaw uprawnienia dla siebie oraz przejmij jego zawartość na własność.

ps może nie zadziałać

Wszystko zrobilam tak jak w opisie powyzej ale we wlasciwosciach folderu ----> udostepnianie i zabezpieczanie-nie ma takiej opcji jak przejmowanie wartosci.Moze zle szukam ale akurat tego nie moge znalezc.Klikam prawym i na samym dole sa właściwości folderu i jest tylko: ogólne,udostępnianie,dostosowywanie.

W udostepnianiu i zabezpieczaniu jest to samo.

Chodzi o to

beznazwykw0.jpg

wybierasz swoją nazwę użytkownika i zaznaczasz ‘‘Pełna kontrola’’

Zmaiana rowniez nic nie pomaga,gdy wchodze w uzytkownikow to pisze ze posiadam pelna kontrole a po zastosowaniu pisze ze jej nie mam. A zdjecie tak samo jak wczesniej:podglad niedostepny.

Dużo masz danych na partycji gdzie znajdują się zdjęcia ?

Jedynie co sie zmienilo to to ze zdjecia nie sa juz podpisane na zielono ale to nic nie zmienia bo i tak podglad jest niedostepny. Zdjecia znajdują sie na Dysku D na ktorym jest 70GB z czego 10GB jest wolnych ,zdjecia zajmuja 5,40 GB.

a dają się teraz kopiować

Do podglądu spróbuj użyć http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … Viewer+3.5

Niestety gdy chce wkleic zdjecie to pisze odmowa dostepu,poprzez program rowniez nie moge obejrzec zdjec poniewaz na paru pokazuje sie duzy czerwony X a niektore sa puste;(

Moze w: panelu sterowania—>narzedzia administracyjne—>zarzadzanie komputerem mozna cos zrobic?

Cos sie stalo dziwnego bo nagle moge kopiowac i wklejac foldery ze zdjeciami do innych. I te zdjecia ktore byly juz na komputerze przed tym formatem ktory mialam ostatnio działają/mozna je ogladac a te ktore po formacie przezucialam na komputer nie maja dostepnego podgladu. Nie mam poprostu jako inny uzytkownik dostepu i co zrobic aby go miec? ;>

OK dajmy już temu spokój pobierz PCLOS jak radzi wholtay , nagraj na płytę , restart kompa. komputer wystartuje z systemem Linux, skopiuj zdjęcia na inną partycję i powinno być po kłopocie

http://pclinuxos.org.pl/drupal/node/33

Witam

Mam ten sam problem co aniaaaaa15. Wiem, że odkopuję temat ale nie mogę sobie z nim poradzić. Wie ktoś może czy problem został rozwiązany?

Tak dość dawno

http://www.beginningtoseethelight.org/efsrecovery/

yyy… nie bardzo wiem o co chodzi na stronce z linku… :? Mógłbym prosić trochę jaśniej?