Problem z podglądem zdjęć

(Aniaaaaa15) #1

Mam problem.Kiedys ukrylam swoje zdjecia i po formacie nacisnelam opcje -"Pokaz ukryte pliki i foldery" ,oczywiscie pokazalo mi wszytskie i moglam korzystac z ogladania ich.Po kolejnym formacie jednak nie moge obejrzec zadnego zdjecia ktore jest w folderach zapisanych na zielono czyli wczesniej ukrytych, pisze:"podglad niedostepny".W niektrych folderach przy wejsciu jeszcze widac jakie zdjecia zawiera folder a w niektorych w ogole.Nie wiem co mam zrobic.Probowalam juz duzo zmieniac w zabezpieczeniach ale to nic nie pomaga.Nie da sie ich obejrzec ani przeniesc do innego folderu.Gdy chce je przeniesc pojawia sie komunikat:"Nie mozna skopiowac XXX Odmowa dostepu,sprawdz czy dysk nie jest zapelniony lub chroniony przed zapisem oraz czy plik nie jest aktualnie uzywany" Nie mam pojecia jak sobie z tym poradzic a zalezy mi bardzo na zdjeciach poniewaz kiedys normalnie moglam je ogladac i nie byly w zaden sposob uszkodzone.Prosze o pomoc.Pozdrawiam

(Filstep) #2

...czyli zaszyfrowanych. Rozumiem ze postawilas system od nowa a zdjecia mialas na innej partycji i jako (dla systemu) inny uzytkownik zaszyfrowalas foldery i teraz poprostu nie masz do nich dostepu.

Najprostsze rozwiazanie to uruchomienie CD Live jakiegokolwiek distra Linux ktory automatycznie obsluguje dyski NTFS np. PCLOS i skopiowanie plikow gdzie indziej.

ps. byćmoże we właściwościach foldery, w zakładce bezpieczeństwo > zaawansowane > wlaściciel bedziesz mogła przejąć folder na własność. Przepraszam za możliwe nieścislości związane z nazwami zakładek itp, nigdy nie używałem polskiej wersji XP.

(Aniaaaaa15) #3

Zmiana wlasciciela nic nie pomaga w moim przypadku ,chyba bede musiala zastosowac sie do pierwszej porady.Jezli ktos zna jakis inny sposob to prosze o odpowiedz i dziekuje:)

(Filstep) #4

Czy robilas to jako administrator?

istnieje mozliwosc niepowodzenia ale warto sprobowac. i pamietaj: COPY nie MOVE

(Aniaaaaa15) #5

Tak robilam to jako administrator i nic nie pomaga,zmienialam rowniez na innych uzytkownikow.Gdy wchodze we własciwosci ---> zabezpieczenia to ponizej znajduja sie uprawnienia dla user i mam mozliwosc tylko odmawiania a nie zezwalania opcji np takich jak modyfikacja czy pełna kontrola.Czy da sie cos zrobic ze zdjeciami bez tego linuxa? Poniewaz w ogole sie na tym nie znam i nie wiem jak z tego programu korzystac tym bardziej ze slyszlam ze potrzebne jest sformatowanie dysku czy inne jak dla mnie skomplikowane rzeczy:)

Prosze o pomoc :frowning:

(Filstep) #6
  1. możesz spróbować jeszcze jednej rzeczy. ponieważ zdjecia sa zaszyfrowane i na partycji NTFS, możesz za pomocą programy Partition Magic sporóbować zmienić NTFS na FAT32 (convert NTFS to FAT32, NIE format) który nie ma opcji szyfrowania danych, poprostu te zabezpieczenia przestaną istnieć i dzięki temu będzisz mogła mieć dostęp do zdjęc. Jeżeli jednak operacja sie nie powiedzie - stracisz wszystkie dane na tej partycji.

....Czy jest na tym forum jakiś haker? Prosimy o pomoc.

1. Mozesz spróbować http://www.elcomsoft.com/aefsdr.html ale nie jestem pewien czy w twoim przypadku to nie zadziała

2. ... mysle .... #-o

(tores1977) #7

Stało się tak dlatego (najprawdopodobniej) że przy poprzednim formacie nie zmieniłaś nazwy komputera, nazwy administratora, hasła itd czyli wszystko pozostało bez zmian, niestety teraz coś zmieniłaś i zostałaś potraktowana jako ktoś inny

Opcje folderów -> Widok -> Odznacz opcje "Użyj prostego udostępniania plików"

Teraz u góry kliknij "Zastosuj do wszystkich folderów", może się przydać...

We właściwościach folderu, zakładka Zabezpieczenia ustaw uprawnienia dla siebie oraz przejmij jego zawartość na własność.

ps może nie zadziałać

(Aniaaaaa15) #8

Wszystko zrobilam tak jak w opisie powyzej ale we wlasciwosciach folderu ----> udostepnianie i zabezpieczanie-nie ma takiej opcji jak przejmowanie wartosci.Moze zle szukam ale akurat tego nie moge znalezc.Klikam prawym i na samym dole sa właściwości folderu i jest tylko: ogólne,udostępnianie,dostosowywanie.

W udostepnianiu i zabezpieczaniu jest to samo.

(tores1977) #9

Chodzi o to

beznazwykw0.jpg

wybierasz swoją nazwę użytkownika i zaznaczasz ''Pełna kontrola''

(Aniaaaaa15) #10

Zmaiana rowniez nic nie pomaga,gdy wchodze w uzytkownikow to pisze ze posiadam pelna kontrole a po zastosowaniu pisze ze jej nie mam. A zdjecie tak samo jak wczesniej:podglad niedostepny.

(tores1977) #11

Dużo masz danych na partycji gdzie znajdują się zdjęcia ?

(Aniaaaaa15) #12

Jedynie co sie zmienilo to to ze zdjecia nie sa juz podpisane na zielono ale to nic nie zmienia bo i tak podglad jest niedostepny. Zdjecia znajdują sie na Dysku D na ktorym jest 70GB z czego 10GB jest wolnych ,zdjecia zajmuja 5,40 GB.

(tores1977) #13

a dają się teraz kopiować

Do podglądu spróbuj użyć http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... Viewer+3.5

(Aniaaaaa15) #14

Niestety gdy chce wkleic zdjecie to pisze odmowa dostepu,poprzez program rowniez nie moge obejrzec zdjec poniewaz na paru pokazuje sie duzy czerwony X a niektore sa puste;(

Moze w: panelu sterowania--->narzedzia administracyjne--->zarzadzanie komputerem mozna cos zrobic?

(Aniaaaaa15) #15

Cos sie stalo dziwnego bo nagle moge kopiowac i wklejac foldery ze zdjeciami do innych. I te zdjecia ktore byly juz na komputerze przed tym formatem ktory mialam ostatnio działają/mozna je ogladac a te ktore po formacie przezucialam na komputer nie maja dostepnego podgladu. Nie mam poprostu jako inny uzytkownik dostepu i co zrobic aby go miec? ;>

(tores1977) #16

OK dajmy już temu spokój pobierz PCLOS jak radzi wholtay , nagraj na płytę , restart kompa. komputer wystartuje z systemem Linux, skopiuj zdjęcia na inną partycję i powinno być po kłopocie

http://pclinuxos.org.pl/drupal/node/33

(Sdi Mati) #17

Witam

Mam ten sam problem co aniaaaaa15. Wiem, że odkopuję temat ale nie mogę sobie z nim poradzić. Wie ktoś może czy problem został rozwiązany?

(tores1977) #18

Tak dość dawno

http://www.beginningtoseethelight.org/efsrecovery/

(Sdi Mati) #19

yyy... nie bardzo wiem o co chodzi na stronce z linku... :? Mógłbym prosić trochę jaśniej?