Problem z podkrecaniem Athlona x2 5200+ Windsor f3

Witam!

Mam kompa jak w sygnie poniżej, i podczas podrecania powyżej 2850 mhz pojawiają się pewne problemy… podrecam go tak ze obnizam ram do 667 mhz, HT do x4 i podczas FSB wyzszego od 220 mhz podczas wlaczania sie XP caly obraz jest rozmazany, i sie komp restartuje… zaznaczam ze grafe wtedy dziala na nominalnych taktach. Podniesienie Vcore tez nie dziala… Co robie zle?

po prostu za mocno kręcisz procka,masz za słaby zasilacz, lepiej obniż taktowanie bo masz pierwsze symptomy niewydolności zasilania, zdaje mi się że za małe napięcie daje na kartę graficzną.

500 wat i malo ?? to napewno nie zasilka, a po 2 grafa nie jest krecona…

no może więcej nie wyciągnie, jaka jest temperatura procesora ??

max 47 stopni

Jak na mnie, za wysokie FSB - taki “rozmazany” obraz to raczej wina przetaktowania magistrali.

Zobacz, czy można ustawić w biosie osobno taktowanie PCI Express.

Jeśli tak, ustaw na 100 Mhz.

Koleś co Ty za głópoty tutaj wypisujesz.

Piotrek ja sie dlatego nawet nie odzywalem. a PCI express jest na sztywno 100mhz ustawione. slyszalem ze z mojej rewizji F3 mozna i 3,5 GHZ zrobic a ja mam problem z 2850…i to sie dzieje ze mam 220 magistrale i jest ok dam 224 i juz nie jest ok…

Według mmnie wszystko ok robisz, tak samo robię i więcej niż 2.6 na swoim nie mogę. Widocznie nasze procesory więcej się nie podkręcą.

Nie masz racji.

Hrdcr,

Dovoltuj ramy i procka.

Obniżaj HTT o 2 i testuj ustawienia, jak po pewnym spadku wszystko będzie działać, to już kres możliwości procka lub płytka słabo sobie radzi z OC.

no to moj wynik to 2960, 230 fsb 1,3 V ramy 774 mhz, HTT x 4, dalem 2 dziali wiecej na mostek, 3 na ram i nic, znow ten znieksztalcony pasek XP podczas ladowania.