Problem z podkrecaniem Athlona x2 5200+ Windsor f3

(Adamlor) #1

Witam!

Mam kompa jak w sygnie poniżej, i podczas podrecania powyżej 2850 mhz pojawiają się pewne problemy... podrecam go tak ze obnizam ram do 667 mhz, HT do x4 i podczas FSB wyzszego od 220 mhz podczas wlaczania sie XP caly obraz jest rozmazany, i sie komp restartuje... zaznaczam ze grafe wtedy dziala na nominalnych taktach. Podniesienie Vcore tez nie dziala... Co robie zle?

(niezDarek) #2

po prostu za mocno kręcisz procka,masz za słaby zasilacz, lepiej obniż taktowanie bo masz pierwsze symptomy niewydolności zasilania, zdaje mi się że za małe napięcie daje na kartę graficzną.

(Adamlor) #3

500 wat i malo ?? to napewno nie zasilka, a po 2 grafa nie jest krecona...

(niezDarek) #4

no może więcej nie wyciągnie, jaka jest temperatura procesora ??

(Adamlor) #5

max 47 stopni

(Azi) #6

Jak na mnie, za wysokie FSB - taki "rozmazany" obraz to raczej wina przetaktowania magistrali.

Zobacz, czy można ustawić w biosie osobno taktowanie PCI Express.

Jeśli tak, ustaw na 100 Mhz.

(Piotrek_20) #7

Koleś co Ty za głópoty tutaj wypisujesz.

(Adamlor) #8

Piotrek ja sie dlatego nawet nie odzywalem. a PCI express jest na sztywno 100mhz ustawione. slyszalem ze z mojej rewizji F3 mozna i 3,5 GHZ zrobic a ja mam problem z 2850...i to sie dzieje ze mam 220 magistrale i jest ok dam 224 i juz nie jest ok...

(Piotrek_20) #9

Według mmnie wszystko ok robisz, tak samo robię i więcej niż 2.6 na swoim nie mogę. Widocznie nasze procesory więcej się nie podkręcą.

(Nethalythic) #10

Nie masz racji.

Hrdcr,

Dovoltuj ramy i procka.

Obniżaj HTT o 2 i testuj ustawienia, jak po pewnym spadku wszystko będzie działać, to już kres możliwości procka lub płytka słabo sobie radzi z OC.

(Adamlor) #11

no to moj wynik to 2960, 230 fsb 1,3 V ramy 774 mhz, HTT x 4, dalem 2 dziali wiecej na mostek, 3 na ram i nic, znow ten znieksztalcony pasek XP podczas ladowania.