Problem z podkręcaniem procesora

Witam mam Intel Pentium Dual Core E2140 1.6 GHz i płyte główna GIGABYTE GA-EG31MF-S2 zasilacz 350w i 2x ramy 1 gb good RAM i Kingston i mam taki problem gdy podkręcam procesor w biosie np z 1.6 na 1.8 potem zapisuje to komp sie wyłącza i za chwile sam sie włączy i jeszcze raz wyłączy i znowu włączy i ustawienia sie restartują.Kupiłem wczoraj specjalnie ta płyte główną zeby podkręcic procka a tu nic.Proszę o pomoc

Dobrze, że podałeś jakiej marki masz zasilacz i prędkość pamięci (w MHz). Każdy user na tym forum ma szklaną kulę i sobie to wywróży. Sprawdź jakie masz temperatury na procesorze i jak będą w miarę niskie to zwiększ napięcie procesora (bardzo małymi skokami). Podaj jeszcze jakie masz chłodzenie na CPU. Od razu mówię, że na boxowym nie poszalejesz.

Pozdrawiam

http://www.arest.pl/index.php?inc=produ … 26&katid=1 taki mam procesor.A temperatura na 1.6 MHz to 36C

Dużo czytałem o podkręcaniu mojego procesora i wyczytałem ze jest poprostu stworzony do kręcenia i że na standardowym wiatraku moge bez problemuna 2.6 podkręcic ale jakoś coś nie chce .Pomóż ziomus

Najpierw zanim zaczniesz cokolwiek robić, zobacz i podam nam markę twojego zasilacza, bo jeśli masz jakiegoś Feela albo jakiś noname to twoje oc może się zakończyć usmażeniem zasilacza lub podzespołów. Ważne jest żebyś podał prędkości swoich pamięci oraz ich timingi.

Podejrzewam że to temp w idlu (bez obciążenia) więc pamiętaj że jak podajesz temp. to w jakim stanie wystąpiła taka temp.

Radzę ci też przejrzeć np stronke PurePc.pl a szczególnie forum.

A to że twoje OC nie wychodzi to znaczy że pewnie pamięci nie wyrabiają lub napięcie dla procka jest za małe albo co grosza Auto.

Może to Ci pomoże —> viewtopic.php?f=19&t=285703&start=15

Pozdro. :smiley:

No i problem rozwiązany:) strasznie dziwny przypadek ale opis z rozwiazaniem w linku podanym przez en_joy dziala!:smiley: nie mogłem uwierzyć:) wielkie podziękowania dla wszystkich ktorzy chcieli pomóc!:slight_smile: juz moge bez problemu kręcic mojego procka:) pozdrawiam!