Problem z podkrecaniem


(system) #1

czesc, mam taki problem chce podkrecic swój procesor sempron64 3000+ na płycie głównej Gigabyte K8NS z układem nForce3. Lecz gdy podkrecem go nawet troche to sie zawiesza. Co mi poradźicie by tak sie niedźiało? Zasilacz 300


(Juniorek) #2

napisz cos wiecej...

co masz pozatym podpietego czyli ile dyskow jaka grafa jaka dzwiekowa itd, ile pamieci etc....

 1. slaby zasilacz

 2. pamieci

 3. temperatura

 4. zle to robisz

 5. zobaczymy jak napiszesz cos wiecej


(system) #3

1 dysk 80gb 512ddr 400, temp bez podkreciania 36 stopni wiatrak boxowy , a robic to dobrze robie z biosu sie dało podkrecic ale musialem wyjmowac baterie by ustawienia sie zresetowały a jeszcze taki program był dołaczony do płyty głównej easy tune 5 i nim jak podkrece to sie zawiesza tak samo.


(system) #4

Ale pamięci jakie no name ustaw im nizsze taktowanie i zobacz , zasilacz jaki ??


(Piojarek) #5

byc moze za slaby zasilacz... jaka masz karte graficzna?


(system) #6

asus radeon 9550 256DDR, a zasilacz codegon czy jasos tak 300W


(system) #7

:x to nie jest król przestworzy, przydałby sie stabilniejszy no i spróbuj pościć pamieć na niższym taktowaniu :slight_smile:


(Wigrus1) #8

winxp_15 zmień bios do płyty głównej


(McDracullo) #9
 1. Wymień zasilacz

 2. Wgraj najnowszy BIOS

 3. Wchodzimy do Bisou i zmieniamy mnożnik HTT na x3, a nawet x2

 4. Następnie zmieniamy szynę FSB. Róbmy to stopniowo o 10 - 15 MHz, wejdźmy do Windowsa zróbmy jakiś test stabilności (np. programem Super PI)

 5. Jeśli wszystko chodzi stabilnie podnieśmy szynę FSB o kolejne MHz'ty

 6. Jesli zauważyliśmy, że komputer pracuje niestabilnie, możemy wtedy zwiększyć napięcie na procesorze. Nie zalecam przekraczać 1,55V na BOX'owym chłodzeniu.

 7. Podnosząc wartość szyny FSB podkręcamy nie tylko procesor. Wydajnośc zwiększa sie w przypadku wszystkich podzespołów. Więc jeśli nie możemy już dalej podnieść FSB, a podnieśliśmy napięcie, obniżmy mnożnik procesora (procesor może i straci troche na wydajności, ale cały sprzęt chodzi szybciej, zresztą jeśli podniesiemy FSB aż tak wysoko, to procesor i tak będzie chodził szyciej). Jeśli nadal to nie pomaga problemem mogą okazać sie pamięci. Można im podnieść napięcie (nie przekraczać 2.9V bez chlodzenia), jeśli to nie pomoże usatwić dzielnik pamięci, aby pracowały asynchronicznie do procesora.

Niskiech temperatur i wysokich osiągów życzy McDracullo :mrgreen: