Problem z podkręceniem i5 2500K wraz z płytą AsRock P67 Pro

Witam. Mam problem z podkręceniem i5 2500K wraz z płytą AsRock P67 Pro3. Chodzi głównie o błędy odczytu temperatur i napięcia, przez które boję się dalej podkręcać ten procesor.

Czy ktoś posiada tą płytę i może się wypowiedzieć, czy normalne jest to, że:

1.w OCCT nagle spadają i za chwilę zwiększają się napięcia i po sekundzie wszystko jest w normie;

2.w OCCT zdarza się, że temperatura procesora zaczyna naglę sięgać 127 lub 122 stopni i albo zaraz spada, albo się utrzymuje do ponownego uruchomienia komputera;

3.temperatura MOBO w programie do podkręcania AXTU z poziomu windowsa jest niekiedy na minusie (ale to akurat może z 2 razy zaobserowałem);

4.Wentylator rozkręca się dopiero przy 75st.C lub nawet więcej, a nie 45 (tak mam ustawione w BIOSie). Dodatkowo przy max obrotach wentylatora ustawianego automatycznie temperatura jest wyższa nawet o ok 3 stopnie w stosunku do ustawień Full On;

  1. Około 5 stopni różnicy pomiędzy odczytami OCCT i AXTU (program od płyty głównej);

  2. Kolosalna różnica 5-10 st. pomiędzy odczytem w AXTU w Idle i odczytem w BIOSie (co dziwne niższa temperatura w AXTU);

  3. Przy włączonych funkcjach oszczędzania energii - procesor nawet o 10 stopni chłodniejszy;

  4. No i najważniejsze… czy normalna jest temperatura w Idle 37st (obroty wentylatora ok 450RPM). przy zmniejszonym mnożniku do 16x? I przy maksymalnym wg mnie bezpiecznym mnożniku 45x w stresie w OCCT (duże partie danych) 77 stopni(ok 2800RPM?

Dodam jeszcze, że używam wentylatora ze starego komputera - Scythe Infinity (czyli z obecnej podstawki 1155 to chyba odpowiednikiem będzie Scythe Mugen). Jest on przykręcony trochę na ukos, bo pomiędzy podstawkami 775 i 1155 jest troszeczkę inny rozstaw otworów (na szczęście w mojej płycie są 4 dodatkowe otwory na starsze typy wentylatorów).

Ale czy przykręcenie minimalnie na ukos zrobiłoby aż tak ogromną różnicę (ponoć na Mugenie spokojnie w Idle osiąga się około 30 stopni)?

Proszę pomóżcie mi bo się zaraz tak zirytuje, że całego kompa przez okno wyrzucę Nie wiem, czy wywalić tylko MOBO, czy po prostu wymienić wentylator na dostosowany do podstawki 1155?

Dodane 04.12.2012 (Wt) 13:00

A wie ktoś może, czy ten wentylator: Grand Kama Cross Rev. B

będzie montowany tak jak wentylatory na podstawkę 775, czy 1155?