Problem z podkręceniem procesora i5 4690k

Witam tak jak w temacie. Szczególnie pytanie do tych co mają te procesory i podkręcili je do 4.5Ghz i nawet więcej, jakie macie napięcie ustawione jakie temperatury.U mnie sprawa wygląda tak podkręciłem  go do 4.2 bez napięcia tem max 74 stopnie 4.4ghz napięcie 1.252v niebieski ekran:: :((((( tem 79stopni test robiony OCCT. Co może być nie tak i jakie parametry ma żeby był stabilny dzięki za odpowiedz.

 

Specyfikacja:

Procek: I5 4690K

Karta: GTX 970

Pamięć ram: 2X 8 2400HZ

Płyta Główna : gigabyte z97x gaming 5

Zasilacz: OCZ 750.

Chłodzenie: SilentriumPC Fortis 2 XE 1226

Odpowiedź jest prosta: nie ma reguły. Ilość zmiennych jest tak duża, że musisz sam dojść do prawidłowych wniosków. Zacznij w miejscu w którym przerwałeś - i podnieś napięcie. Dodatkowo - warto zaopatrzyć się w dobry miernik i wykorzystać dostępne na twojej płycie punkty pomiarowe, by zweryfikować napięcia które odczytujesz w UEFI. Dodatkowa wskazówka: jeśli używasz profili XMP dla pamięci - to zrezygnuj z nich.

Veers dzięki jakieś inne wypowiedzi do użytkowników I5 4690k ???

Najpierw dużo czytaj o OC, a dopiero rób.

 

https://www.google.pl/search?q=podkr%C4%99canie+4690k&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=_4qhVLi2KsraOOeegfAB

JNJN masz ten procek ???

W jednym z kompów mam starszą wersję 4670K.

JNJN ja ma I5 4690K  :frowning: napisałeś 4670k to jest różnica , i każdy procek się inaczej kręci…

Rafi028 - różnica w CPU jest - owszem. Ale generalne zasady nadal pozostają takie same. Osobiście nigdy nie byłem zwolennikiem podkręcania podzespołów, ale z tych niewielu własnych doświadczeń, oraz z doświadczeń moich znajomych “po fachu” - którzy mają na tym poletku niewąskie doświadczenia PRAKTYCZNE - wnioskuje to, co ci już napisałem: NIE MA REGUŁY. Nawet magiczna literka K ma tu niewiele do powiedzenia.

Hej, udało mi podkręcić ten procesor do 4,5 ghz i jest stabilny napięcie 1.288v tem po teście w OCCT po 60min 74 stopnie , i pytanie temperatur nie jest za wysoka ???

Nie jest, devil’s canyon nie ma najniższych temp. 22nm robi swoje.

możesz jasniej ???

Powierzchnia rdzenia CPU jest tak mała, że IHS nie radzi sobie skutecznie z odprowadzeniem ciepła z tak małej powierzchni.

czyli tem 74stopnie po 60mi testu w OCCT jest ok bo nie kumam ??

Jest ok.

 

 

z tego co wiem masz ten sam procek  podkręcałeś go do 4.5 ile masz tem ???

http://forum.benchmark.pl/topic/145298-i5-4690k-45-ghz/ Tutaj gość chwali się 4.5GHz na 4690K, jak widać temp. ma sporo wyższe, choć napięcie niezłe. U mnie 4.5GHz było osiągalne na 1.23v, choć nie testowałem dokładnie najniższego możliwego. Temp. dokładnej nie pamiętam, ale okolice 68-72 st to max ile osiągałem.

Longhorn2009 to tak masz dobrze u mnie napięcie 1.288v przy 4.5 ghz i tem 74stopnie, wiadomo im nisze napięcie tym nisza temperatura…