Problem z podkręceniem procesora w Biosie

Witam!

Mam problem a mianowicie podkręciłem sobie procesor z 433 MHz do 466 MHz i w biosie podczas ponownego uruchamiania komputera wyświetla się informacja że procesor w dalszym ciągu ma prędkość 433 Mhz tak samo wyświetla program EVEREST oraz AIDA32 co muszę w biosie jeszcze zmienić aby przetaktować procesor na żadaną prędkosć ???

a zapisales ustawienia w BIOS-ie?? trzeba wybrac opcje typu “Save & Exit” albo wcisnac F10 zamiast wciskac ESC

No jasne że zapisałem jak moglbym zapomnieć o tak ważnej informacji :stuck_out_tongue:

Franki to co mówi HarryPotter + w mojej starej płycie główmnej działy sie podobne cuda nawet bo zapisaniu usatwień, a powód? Mała znajomość opcji BIOSu - nie zmieniłem na manula tylko przestawiłem FSB, proc taktowany 433MHz, więc możliwe ze ta sama płyta. Sprawdź to.

Ale jak ?? możesz mi to wytłumaczyć krok po kroku bo nie bardzo sie orientuje jak to zrobić i jakiej opcji szukać :frowning:

Jezeli nie zmienisz na manual to jakim sposobem mozesz co kolwiek przestawić? opcje wtenczas są nieaktywne.

Co to za procesor , celeron czy P2?? , podkrecasz FSB ?? czy mnożnik ?? bo jeżeli mnożnik to może być zablokowany i nic to nie da , o ile możesz (w jakich krokach) podnieś FSB , w tej chwili masz 66Mhz , prawdopodobnie możesz podnieś FSB do około 83Mhz ale trzeba również podnieś napięcie “V core na procku” , podnosząc FSB podnieścisz taktowanie wszyskich urządzeń co w przypadku słabego sprzętu może się źle skonczyć , mój stary komp celeron 400 chodzi stabilonie od kilku lat , na 500Mhz, narazie nic sie nie spaliło.

Ten procesor to celeron i podkręcam mnoznik (chyba) ale nic się nie zmienia i cały czas jest w biosie ta sama prędkosć czyli 433 Mhz

Celerona nie podkręcisz mnożnikem , ma zablokowany, jedynie poprzez szyne FSB zwiekszając stopniowo Mhz tak jak napisałem wcześniej , prawdopodobnie pójdzie on maksymalnie na 83Mhz z tym że bedzie trzeba podnieśc jeszcze napięcie na procesor na początek o 0,10V a jak dalej komp nie ruszy to o 0,20V , oczywiście robisz to na własną odpowiedzialność.

Na moim starym ABICIE takei cuda były możliwe. ;]

Oj tu mi się wydaje że tylko nowsze mają zablkowany mnożnik. Nie chce sie kłucić ale te starsze (a takim jest bezwatpienia procek Franki’ego) miały chyba odblokowany mnożnik.

Witam!

Po jednodniowym trudzeniu się z podkręceniem procesora rozkminiłem jak to ma wygladać u mnie więc po podkręceniu zmienił się zegar procesora z 433 Mhz na 650 mhz (celeron) a pokręciłem go tylko na 450 mhz w biosie i tutaj zaczyna się problem pokazuje się ekran biosu i trwa zliczanie pamięci po zliczeniu pamięci nie chce wcale isc dalej nie wiem dalczego wiem tylko że pokazuje się polowa ekranu na ktorej są informaje o ilości zainstalowanej pamięci, o rodzaju procesora, oraz o ilości megaherców (w tym wypadku 650)

podnosiłem ilośc Voltów, naciskałem rózne przyciski na klawiaturze ale to niestety nie pomagało więc wrócilem do fabrycznych ustawień i uruchomiłem kompa ponownie.

Co mogło być przyczyną tego że nie chcial komp mi się uruchomić po przestawieniu zegara ??

I jeszcze dodam że wcale nie śmierdziało spalenizną.

nie musi wcale smierdziec a zegar chyba za daleko przestawiles

Podkręcenie nie jest takie proste , na 650Mhz napewno nie pójdzie ,dałeś mu FSB 100 (6,5 mnożnik x 100Mhz = 650mhz) może i by poszedł bo zdażały sie takie przypadki ale do tego potrzebna jest bardzo dobra płyta gł , i porządne markowe pamiątki , pisałem wcześniej że max co możesz dać to FSB na 83MHz co podnisło by zegar procka do około 540Mhz, w dodatku w biosie należy wyłączyc funkcje “All error”

Mam pytanko bo nie chce zakladac nowego tematu , mam procka AMD atlhon 2500+ i plyte glowna Gigabyte GA-7VT600(-L) No i o co chodzi z tym ‘+’ ze do tylu dosyc bezpiecznie da sie podkrecic lub ze masz wieksze % na udane podkrecenie ? i do ilu max moge podkrecic procka ? A jezeli chodzi o podnoszenie V to to sie robi tylko wtedy jak komp sie nie chce odpalic ?

poczytaj i zobacz tu

http://prace.sciaga.pl/17272.html

http://egielda.com.pl/?str=art&id=248

i tu bez screenow

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=248