Problem z podkreceniem procesora

Za każdym razem gdy che podkrecic w biose procesor o z 133 na kolejne 10 kreseczek czyli 143 po zastosowaniu ustawien i po restarcie komputer zatrzumuje sie w tym momecie dsc01071jj3.th.jpg

dalsze okienka nie wyskakuja dlaczego tak sie dzieje czy robie cos zle?

rób co 1-2Mhz i do tego monetu aż się odpali.LAe moim zdaniem jesli juz tak sie wiesza to lipna płyta bo Athlony XP sie bardzo dobrze OCkują.

Jaka płyta??

Jak pamieci ustawione,prawdopodobnie one niewyrabiaja.

Pamieci puszczaj synchronicznie z prockiem.proc 133 pamiec 133.

Zablokuj magistrale pci/agp ustawienie @auto

komputer sie nie zawiesza tylko dalej nie chce odpalic a płyta głowna to Epox EP-8KRA2+/8KRA2I (6 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)

to jest wlasnie zawieszenie.Sprawdz jak masz pamiec ustawiona…

Jaie masz pamieci.??

Pewno podnosisz i FSB pamięci,PCI,AGP.

Jak w biosie nie masz możliwości zablokowania zmian tych wartości lub ich ustawienia to problem.

Zanim coś zrobisz google i poczytaj jak to się robi,bo narobisz sobie problemów.

mam dwie kosci takie DIMM1: Nanya M2U25664DS88B5G-5T 256 MB PC3200 DDR SDRAM (3.0-3-3-8 @ 200 MHz) (2.5-3-3-7 @ 166 MHz) (2.0-2-2-6 @ 133 MHz)

DIMM2 512 MB PC3200 DDR SDRAM (2.5-3-3-8 @ 200 MHz)

tak podniosłem fsb pamic z z automatycznego na 200mhz nie wiem dlaczego nie moge na 400mhz skoro pamiec jest 400mhx chyba ze jest to wina slabej plyty glownej.

Jeśli nie masz blokady lub dzielników to problem -weź instrukcję do płyty i poczytaj plus net.

FSB pamięci 200 bios = 200x2=400 czyli dobrze.

Możesz spróbować tak FSB procka ustaw na 166,a FSB pamięci na 166(333) i zobacz.

Kontroluj temperaturę CPU - za straty nie odpowiadam.

A co za zasilacz masz - bo jak kiepski to w ogóle nie baw się w OC.

zasilacz mam kupiony razem z kompem nic nie zmienialem 350W

Pewnie noname - weź najpierw poczytaj,a później rób.Zacznij od wymiany zasilacza na markowy(dobry) i min 400 W.

I sprawdź mu napięcia tak:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=9809

Czytalem jego post w problemach,chlopak ma zle pamieci ustawione.

w trybie DDR400 2.5-3-3-8 co powinno byc 3-3-3-8 jego pamieci niewyrabiaja przy OC

A tak pozatym Via KT600 ma duze problemy z DDR400

zrob tak jak mowi JNJN @166i zostan na timingach 3-3-3-8 i wtedy mozesz zaczynac cos z oc.

czarna magia :stuck_out_tongue: jak ustawic 3-3-3-8 tu chodzi o sloty czy moze o cos innego w biose?

Proponuje ci przejrzyc manual,google,jakies gazety na poczatek,a nie zabierac sie za OVERCLOCKING.

Ps.ty niemasz problemu z podkrecaniem,tylko totalna niewiedza jak to sie robi.

To na poczatek sobie przeczytaj

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=42924