Problem z podkręceniem

Czy idzie podkręcić procesor Pentium D820.Moja płyta to Gigabyte GA-81945GMF.I jakie są graniczne górne temperatury dla tego procesora.Program do oc Easy Tune 5 ma zablokowane te funkcje.Czy idzie je odblokować?.

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny.

Proszę też skasować skutki zacięcia

Inaczej temat poleci do śmietnika.

Spróbój użyć programu SysTool, i sprawdzaj programem SpeedFan temeperature procka. Ustaw w BIOSie temperature wyłączania kompuetra.

Ten procesor bardzo niewiele możesz podkręcić (300-400MHz), ponieważ w przypadku większego oc poszedłby z dymem.

Jakie masz chłodzenie?

Jakie temp. masz teraz?

podkręcałem pentium D u kumpla przy porządnej zasiłce i wyciągał z 2,66GHz na 3,5GHz… oczywiście przy dobrym chłodzeniu jego temp przy stresie była ok. 90*C :wink:

ale chodził stabilnie :wink:

Przy normalnej pracy temperatura wynosi około 35 stopni, przy grach dochodzi do około50-60 stopni.Na procku jest zamontowany dość duże śmigło.

W takim razie najlepiej podręcaj go w BIOSie - najlepsza i najbezpieczniejsza metoda.

Nie ma w biosie opcji do podkręcania.Tam mogę zmnienić tylko częstotliwość pamięci RAM.Na oprogramowaniu EASY TUNE 5 funkcja do oc jest wyłączona na szaro.

Dzięki wszystkim za rady

A ktoś ma może Celerona 336 2,8 Ghz??? Ja podkręcałem i sie zdziwiłem bo doszedł do 3136Mhz i koniec stabilności, trochę mało jak na takiego proca.

pójdzie więcej… jakie masz ramy i płytę główną? i na jakiej częstotliwości pracują teraz ramy? (sprawdź w CPU-Z) ile masz HT Speed i ile fsb?

PS. ja mam sempka 3000+ palermo i idzie z 1800MHz do 2025MHz… przy wyższych nie chodzi stabilnie… a wg bios moge ustawić max ~2100MHz :wink:

Mam 2 kości: GoodRam 512MB 533 Mhz + GoodRam 1GB 667Mhz rzeczywiste taktowanie pamięci to 233 Mhz i są podkręcone do 296 Mhz. Moja płyta główna teraz to Intel D945GN, Moje FSB to 533Mhz podkręcone do 590Mhz, a rzeczywiste FSB to 133Mhz podkręcone do 196Mhz. HT chodzi ci o Hyper Thrading?? Gdy podkręcam proca powyżej 3136Mhz to poprostu zwiesza się.(Podkręcam progamem SysTool bo w BIOSie nie mam opcji Voltage.

wyciągnij tę kość goodram 512mb 533MHz i wtedy kręć… ramów za dużo nie podkręcisz (może max 700MHz)

fsb ustaw na 200 i zmniejsz ht…

Ale podkręcanie pamięci i jednoczesne zmniejszanie FSB jest niemożliwe w tym programie, co masz na myśli mówiąc ht?

To może najpierw podaj wszystkim jaki masz BIOS

zapomniałem że intel nie ma HT :x