Problem z podlaczenie sluchawek do przedniego panelu

Witam, mam problem z podlaczeniem sluchawek do przedniego panelu. Kupilem sobie sluchawki aby nie przeszkadzac mojej dziewczynie podczas grania w nocy i niesety po podlaczeniu do wejscia z przodu odbudowy to dzwiek w sluchawkach jest ale jest takze w glosnikach. Generalnie musialbym odlaczac glosniki i podlaczac w to miejsce sluchawki z tylu obudowy. Niesety moja jednostka centralna jest w bardzo niedostepnym miejscu (tyl mam na mysli) i takie przelaczanie naprawde jest upierdliwe i wymaga niezlej akrobatyki :frowning:

mam taka karte dzwiekowa:

SoundMAX Integrated Digital HD Audio

plyta glowna:

ASUS P5B Premium Vista Edition

dzis ze strony asusa sciagnalem najnowsze sterowniki i oprogramowanie. zainstalowal sie program SoundMAX ale nie ma tam opcji aby odlaczalo dzwiek w glosnikach (tylny panel) jak podlaczone sa sluchawki (przedni panel)

mozecie mi cos poradzic?

Jeśli Windows XP to w Panelu sterowania są ustawienia audio i schematy (głośniki, słuchawki itd.)

przepraszam, zapomnialem dodac iz jest to windows vista home premium 64 bit

… to też podobnie powinien być odpowiednik Panelu sterowania.

Niestety nie mam Visty.

Jeżeli masz taką możliwość to sprawdź czy z innymi słuchawkami będzie to samo. Pytam dlatego że jeżeli w słuchawkach które kupiłeś wtyczka jest cieńsza niż typowe dla MiniJacka 3.5mm lub byłaby to wtyczka mono to nie odłączy głośników. Możliwe jeszcze(choć mało prawdopodobne) że w Twoim sprzęcie użyte zostało gniazdo nierozłączające. Pozdrawiam.

z innymi sluchawkami bylo tak samo, mialem wtedy XP Pro Sp3, w jaki sposob sprawdzic dlaczego u mnie to nie dziala?? Wtyczka jest taka sama, standardowa 3.5mm, kupilem specjalnie sluchawki dla graczy za 300 zl, lipa straszna jesli to nie bedzie mi wszystko dzialac jak nalezy :frowning:

Brayan ,

Sprawdziłeś schemat ustawień audio w tym Panelu sterowania ?

tak sprawdzilem panel sterowania, sa tam tylko informacjie na temat tylniego panelu dla 3,5 mm jack, nie ma nic o przednim panelu, przejrzalem wszystkie opcje.

Czy myslicie ze zakup karty dzwiekowej na PCI rozwiazal by moj problem?

moze lepiej głośniki które można wyłączyć :stuck_out_tongue:

W Windows XP w Panelu sterowania wygląda to tak :

Można wybrać np: Słuchawki stereo screenshotsb.th.jpg

Ad Marys, tak jak napisalem nie ma u mnie w opcjach audio niczego co by odpowiadalo za konfiguracje portu jack z przodu, jest tylko napisane ze to jack z tylnego panelu. Patrzylem tez wszystkie opcje i ustawienia z programu dolaczonego do karty dzwiekowej (zintegrowanej) SoundMAX i tam tez nic nie ma.

Ad Antiferno, masz racje, to bylby najprostrzy sposob, niestety mam jakies slabe glosniki 2+1 i jedyny sposob aby to wylaczyc to wyjac wtyczke z listwy ktora jest z tylu komputera za biurkiem. Za jakies dwa miesiace mialem sie rozgladac za jakims systemem dzwiekowym (pewnie od logietech-a) ale to dopiero po przeprowadzce, ktora niedlugo planuje zrobic.

nie ma wylacznika przy regulacji głośności ?:expressionless:

Dodane 25.09.2009 (Pt) 17:17

nie ma wylacznika przy regulacji głośności ?:expressionless:

dokladnie, nie ma, co za cios.

http://www.logitech.com/index.cfm/speakers_audio/home_pc_speakers/devices/208&cl=gb,en

chyba pojade dzis i kupie te, moga szybko wyciszyc lub uzyc wejscia jack wbudowanego w glosnik, mam nadzieje ze to odetnie dzwiek w samych glosnikach i pusci dzwiek do sluchawek tylko

no to chyba wylaczy dzwiek po podlaczeniu sluchawek w glosnik : P

tak jak napisalem wczesniej, pojechalem do sklepu, przetestowalem przed zakupem i ladnie dziala, zaplacilem 40 funtow. I tak mialem je kupic, wczesniej kupilem podobne mojej dziewczynie i jakosc dzwieku jest niesamowita. Ja juz sie biore za podlaczenie moich zabawek.

dziekuje wszystkim za pomoc i poswiecony czas, pozdrawiam.