Problem z podłączeniem 2 komputerów do internetu

Witam!

Mam problem z konfiguracją sieci internetowej moich znajomych.

Internet dostarcza im astra. Do niedawna mieli tylko jeden komputer stacjonarny podłączony do internetu kablowo przez modem Motorola sbv5121e. Ostatnio zakupili nowego laptopa (z Vistą) oraz router D-link DI-524.

Oczywiście laptopa chcą podłączyć bezprzewodowo.

Niestety nie jestem pewien czy modem Motoroli jest zgodny z routerem gdyż przy próbie podłączenia tych obu urządzeń i podłączeniu do komputera stacjonarnego kabla(wychodzącego z routera) przy podawaniu hasła (pustego wedle instrukcji)

wyświetla się błąd. Nic nie dało resetowanie routera.

Proszę więc od dokładną instrukcję jak połączyć ze sobą router i modem (i czy w ogóle są zgodne ze sobą)

oraz jak później skonfigurować sieć bezprzewodową.

PS. mam nadzieję że zrozumiecie co mam na myśli bo trochę można się w tym pogubić… :smiley:

Z tego, co wynika z Twojej odpowiedzi, nie mogliście dostać się do routera :smiley:

Zwykle robi się to tak: podłączasz kabel wychodzący z modemu do routera (do gniazdka WAN), komputer kablem podłączasz do któregoś gniazda LAN na routerze, a następnie w kompie wywołujesz stronę 192.168.0.1 i w nazwę użytkownika wpisujesz admin, a hasło puste. Powinno działać.

No niestety.

Próbowałem tego.

Strona była niedostępna.

Z tego co pamiętam to domyślny adres w DLinkach jest inny niż podane wyżej 192.168.0.1

Co do problemu, urządzenia nie powinny się raczej gryźć, raczej będzie chodziło tu o to że DLink jest nie skonfigurowany.

a czy w ustawieniach karty masz ustawione DCHP ( uzyskaj adres automatycznie ) bo zauwarzyłem u siebie że musi tak być żeby było połączenie bezproblemowe :slight_smile:

Adres jest dobry, taki jest podany w instrukcji.

Taka opcja jest włączona.

Po prostu problem występuje przy podawaniu hasła. Zawsze wyświetla się błąd, a jestem pewien, że hasło jest dobre bo kilka razy resetowałem router.

Teraz dowiedziałem się, że jednak udało się raz przejść krok z hasłem. Było takie samo jakiego ja używałem czyli puste.

Nie wiem co się stało.

W następnym kroku należało wybrać sposób połączenia wybrałem PPoE.

Następnie należało wpisać nazwę użytkownika i nowe hasło.

Po zatwierdzeniu zmian następuje zapisywanie zmian i tutaj wyświetla się kolejny błąd połączenia.

Tylko jak to możliwe skoro hasło rozpoznał, a nie mógł zapisać konfiguracji?

a próbowałeś wziąć go i np. u kolegi podłączyć go :slight_smile:

Nie bo nie mam takiej możliwości.

Kupiłeś nowy, czy używany router?

Spróbuj go twardo zresetować: musisz przytrzymać przycisk reset przez kilka sekund i spróbuj jeszcze raz się do niego dostać.

Router jest nowy. A reset nic nie daje.

Taka prosta sprawa jak rozdzielenie łącza na 2 kompy a tyle problemów stwarza… :frowning:

Ale jesteś pewny, że TWARDY reset zrobiłeś? Twardy reset powoduje ustawienie konfiguracji domyślnej.

Jeśli to nie pomaga, to powinieneś jeszcze podłączyć router do innego komputera i spróbować odpalić tą samą stronę. Jeśli to nie działa, to najprawdopodobniej kupiłeś wadliwy router…