Problem z podłączeniem 3 monitorów


(arus21) #1

Do tej pory miałem 2 monitory 19 calowe 1280x1024, jeden podłączony kablem DVI, drugi kablem VGA z przejściówką na DVI. Karta graficzna Asus Radeon R9 270. Teraz dokupiłem sobię BenQ GL2460 i podłączyłem go kablem który z jednej strony ma DVI, a z drugiej DisplayPort. No i problem polega na tym, że Windows (7 64 bit) wykrywa mi te monitory, ale pozwala na podłączenie tylko dwóch. Jeden jest zaznaczony na szaro. http://scr.hu/45bp/mwwft

Sterowniki są zaaktualizowane


(ttomas) #2

http://support.amd.com/en-us/search/faq/170

to prawdopodobnie jest właściwa odpowiedź, tabelka i kolumna R9 270X/270 i przypis 1 Monitors connected to the DVI outputs must be identical. i ten sam przypis przy DisplayPort.

spróbuj z VGA / DVI w płycie głównej jeśli masz.

jeszcze aktywny adapter DVI lub HDMI do DisplayPort może załatwić sprawę.


(arus21) #3

No niestety sytuacja jest ta sama, Dla uściślenia dodam, że te 2 19 calowe monitory są z innych firm. W tym, który jest podłączony VGA + przejściówka do DVI jest możliwość podłączenia bezpośrednio przez DVI, musiałbym tylko kabel dokupić, jeszcze wpadłem na taki pomysł, żeby kupić kabel DVI - HDMI, wtedy wykorzystam 3 różne wejścia. Co radzicie?


(ybu) #4

 


(arus21) #5

Niestety zaproponowane filmy nie rozwiązały mojego problemu, w nich jest konfiguracja Eyefinity, a ja nie mogę uruchomić w ogóle trzeciego monitora. Znalazłem właśnie ten filmik https://www.youtube.com/watch?v=4uWn8uFw2qY


(ttomas) #6

w tym filmie jest kabel DisplayPort bezpośrednio z trzeciego monitora do karty

u Ciebie jest kabel / przejściówka DVI do DisplayPort i często jest tak że potrzebna jest przejściówka aktywna  DVI lub HDMI do DisplayPort.

nawet w komentarzach pod filmem o tym piszą że musi być aktywna a w filmie nie wspomina.


(arus21) #7

Dziękuję za pomoc, jutro (a w zasadzie dzisiaj) jadę do miasta po adapter.