Problem z podłączeniem 4 kości ramu ddr2

Mam następujący problem:

Od nowości w kompie znajdują się pamięci Goodram 667 Mhz 2x512. Kupiłem dzisiaj identyczny ram wszystko to samo i gdy podłącze te nowe kości to monitor się nie włącza. Natomiast gdy podłącze jednąz tych nowych kości to działa prawidłowo choć nie w dualu.

Złączono Posta : 29.05.2007 (Wto) 16:57

aa i nowe pamięci są na 100% sprawne

może masz za słaby zasilacz? :x

Mam IBOX 400 zaraz będzie żebym zmienił itd. 400 spokojnie powinna taki sprzęt uciągnąć

Moc rzeczywista pewnie nie przekracza 300W

Na pewno obie pamięci mają takie same częstotliwości?

Powkładaj każdą pamięć osobno pojedyńczo i zarzuć MemTesta

a czy bios wydaje z siebie jakieś “krzyki”?

Jak startuje na jednej to wejdź do biosu podnieś lekko napięcie, wyłącz kompa, zamontuj ram i odpal.

Poluźnij timingi zmień Command Rate na 2T.

Lub włóż 2 kości i zrób reset biosu.

Odpalasz na 3 kościach? Włóż kości do innych banków.

Lub brak kompatybilności.

Bo będzie, 400W to on ma na tabliczce, real ze 100-150W mniej, i gratis brak jakichkolwiek zabezpieczeń + nie stabilne na 99.99% napięcia/skoki napieć. Sprawdź napięcia miernikiem.

podnosiłem napięcie i nic. podnisolem o 0.100V

Jak opcja Command Rate może się nazywać inaczej?

Chodzi Ci o 2 kości te nowe żebym włożył? bo jeśli tak to nie dam rady bo sie monitor nie uruchamia. Reset biosu normalnie zrobiłem.

Robiłem różne przeplatanki z ustawieniem ramu i nic.

Brak kompatybilności raczej odpada ponieważ śa to ramy identyko z taką samą nazwą oraz kodem.

Co do napięć - są w normie nie ma skoków.

A ten zasilacz uciągnie taki sprzęt?

Złączono Posta : 29.05.2007 (Wto) 17:56

czy odłączenie np cdromu pomoże coś? To jest troche dziwne… 3 kości chodzą a ja ksie 4 podłączy to nie…

a reset biosu robiłeś po włożeniu nowych kości? ew update biosu

no nie da sie resetu zrobic bo monitor się nie włącza. mam takie wrażenie jakby się restartował [komp]

Reset biosu zworką ccmos. Na płycie gł. Komp wyłaczony z 230V.

Command Rate, powinien być w opcjach ramu, przestawianie CM 1 lub 2 T.

A napięcia jak mierzone? na oko? chodzi to trzyma?

Ta a świstak siedzi i zawija…, 150 W, weźcie przestańcie z tymi zasilaczami, pisać takie głupoty. 400W a ma 150, to się uśmiałem, spokojnie ma 300W na obu liniach.

A Codgen 300W ma pewnie wg, Twojego rozumowania Tobi ma 50W.

A czemu tak jest. Tak to obliczyłem.

400-150=250 czyli co 400-250=150W to w takim razie Codegen:

300-250=50

No to fajnie, to by mi się komp nie włączył, bo sam procek i grafa pobiera ponad 100W. Bo 9550, sempron 3000+.

Reset biosu nic nie dał tak smao jak zmiana command rate. jestem zdesperowany ;///

o :x

co ty stary wymyślasz za liczenie ?? :shock: weź mnie nie rozśmieszaj,ja zaczynam wierzyć że te zasilacze są takie daremne,dzisiaj mojemu koledze spaliło się mobo przez zasilacz jakiś tam tower qpower maxxx 500w :x

a drugiemu koledze feel 1 spalił mobo z prockeim 2 tygodnie temu,w domu zrobiło się troche ciepło i te zasilacze padają jak muchy.Wczoraj się jeszcze chwaliłem że mój codegon 300w przez dobrych pare lat sprawuje sie dobrze,a dzisiaj sam zaczynam się bać o mój sprzęt,zasilacz zaczoł sie strasznie pocić,napięcie skacze,i to chyba jego koniec,musze go wymienić ale na razie brak $$$ :frowning: .

PS

Z całym szacunkiem zwracam honor Tobi ,te zasilacze padają nawet przy bardzo słabych kompach.

Czy ty czytasz ze zrozumieniem :?: bo widzę że nie

Tobi odejmuje 150 W od 400 W a daje nam to 250 W a ty rozumiesz inaczej że ten zasilacz ma 150 W czyli Tobi odjął aż 250 W, Codegen 400W ma od 180 do 200W.

D@widoS ,wymyślam takie liczenie że skoro tobi pisze że 400 W ma 150W, wiadomo co, pomyśl, trochę, logiczne myślenie się kłania. Musiał to niby jakoś wyliczyć.

Scorpio , czytam ze zrozumieniem a jeśli chodzi ci o Tobi ma 50W , to litworówka, Tobi mam 50W. Wg, twojego rozumowania.

I żeby mu wyszło 250W musi odjąc od 400, 150 czyli dobrze napisałem.

A ja obliczyłam swojego codegena co ma 300W.

Więc czytam ze zrozumieniem chyba że ty nie!

I mnie nie obrażaj.

Złączono Posta : 29.05.2007 (Wto) 19:36

A jemu wyszło 150 więc musiał odjąc 250. Więc nie wiem jaki masz problem.

Matematyku ub informatyku co matmy nie zna i sie gubi w obleczeniach na liczbach naturalnych.

no ty nie czytasz ze zrozumeiniem,

ma o 100-150 mniej !!

No fakt że jest tam mniej , ale skoro tak to

400-150=250W, wow

300-150-150W, wow :smiley: to itak mi się komp nie powinien uruchomić. Bo do procka i grafy zalecane jest co najmniej 300.

Nie pogadasz, toć to kłamstwa wyssane z :■■■■: z tymi zasilaczami a ma aktywne PFC ten zasilacz kolegi.

To że producent pisze że ma zabezpieczenia i aktywne PFC to prawdą nie jest tak samo z tą mocą jest.

W zasilaczach nie tylko patrzy się na waty patrzy się też na ampery na liniach.

Co z tego że ma sporo amperów na linii +3.3 V, +5V jak ma słabą linie +12V która jest stosowana w nowszych kompach.

Może być przeciążony, (grzanie się/ głośna praca), w takich warunkach schną kondensatory, i coś moze się stopić np cyna od rozgrzanego elementu popłynie i zwarcie gotowe.

Producenci taniego badziewia często zawyżają parametry, zwykły marketing, lepiej się sprzeda coś co ma więcej cyferek, np jak pokaże się ‘‘znawcy’’ l&c i HK-350-AP to prędzej weżnie 400W, jak z procami 3 Ghz celerona vs. 2ghz Semprona, celofan dla typowego kowalskiego wydaje się wydajniejszy, w końcu 3 ghz.

Rozmowa nie ma sensu, jak ktoś ma uprze się że dobre to zdania nie zmieni, typowe.