Problem z podłączeniem bezprzewodowym drukarki hp

witam. mam spory problem z podłączeniem drukarki drogą bezprzewodową.

 

posiadam drukarkę hp deskjet 3054A

 

sytuacja wygląda następująco

 

  • za pierwszym razem normalnie podłączyłem drukarkę bezprzewodowo i wszystko działało ale po zrobieniu formatu komputera chciałem zrobić to jeszcze raz i juz mi się nie udało

 

  • problem jest równiez w tym że nie mogę tera podłączyć tej drukarki nawet kablem

 

piszcie co zrobić

Będzie prościej jak napiszesz w którym momencie i z czym dokładnie masz problem.

sorki juz ci piszę. włączam konfigurator oprogramowania drukarki --> klikam “Podłącz nową drukarkę” --> wybieram opcję podłącz bezprzewodowo --> potem jest sprawdzanie środowiska sieciowego —>

 

potem jest taka sytuacja

 

 

http://zapodaj.net/a9a51398b026c.png.html

 

 

i dalej nie wiem co robić :frowning:

Przeczytać to co tam jest napisane. Podłączyć drukarkę kablem USB w celu konfiguracji. Chyba że to robisz i nie działa, wtedy zacznij od zmiany kabla.

spokojnie gdybym nie umiał czytac to bym tego tematu wcale nie pisał i nikomu nie zawrcał głowy

choroba nie mam drugiego kabla :frowning:

 

ale jak to możliwe żeby kabel popsuł się od leżenia? :confused:

Nie tylko kabel - winny może być port USB w komputerze (sprawdź inny) lub wejście USB w drukarce - tu nic nie zasugeruję.

A jak mógł się popsuć - normalnie - leżał, leżał i się popsuł. Utlenianie, załamanie i pewnie jeszcze coś by się znalazło.

porty sprawdzałem wszystkie

czyli albo port przy drukarce albo kabel

 

ale zakładając tą gorszą dla mnie opcje czyli port w drukarce to da się to jakoś załatwić bez użycia kalbla? domyślam się że nie bo dane adresu ip muszą jakoś być przesłane ale może  jednak?>

W nowszych modelach da się, ale w tym - głowy nie dam. Jeżeli ma wyświetlacz (a chyba ten model ma) to spróbuj z jego poziomu znaleźć opcje odpowiadające za połączenie do sieci bezprzewodowej.

ma wyświetlacz ale co dokładnie mam w nim znaleźć?

 

 

włączyłem połączenie bezprzewodowe ale kontrolka od wifi miga czli jest aktywna ale nie mam polaczeniay

Hej,

  • Drukarkę chcesz podłączyć bezpośrednio do komputera czy do sieci bezprzewodowej?
  • Jeśli masz w domu skonfigurowaną sięć WiFi, to jaki router posiadasz?

Pozdrawiam,

router cisco model EPC3925

 

Co do pierwszego pytania to chcę żeby drukarka działała - jedna czy druga opcja bez znaczenia nwm która opcja lepsza

 

wymieniłem kabel i nadal problem. chociaż stary kabel nie działał bo teraz jak podłączam drukarkę kablem to jest dźwięk w komputerze informujący o nowym uzadzeniu

Hej,

 

Model modemu, a właściwie routera, posiada wbudowaną funkcję WPS’a. To taki mały przycisk z tyłu obudowy opisany jako Wireless Setup. Schemat wygląda tak - wchodzisz w drukarce w ustawiania WiFi i przechodzisz kolejno: Ustawienia -> WPS -> wybierasz Push Button. Następnie na routerze naciskasz - koniecznie w ciągu maksymalnie 2 minut - przycisk Wireless setup - po kilku chwilach połączenie powinno zostać nawiązane automatycznie.

 

Dzięki temu drukarka będzie widoczna w sieci i bezproblemowo powinieneś zobaczyć ją w czasie instalacji i konfiguracji sterowników - wybierasz oczywiście drukarkę podłączoną do sieci WiFi.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

tak robię ale nie ma żadnych efektów.

 

:frowning:

 

 

 

zaraz… czy to możliwe że nie ma możliwości nawiązania połączenia ponieważ z tego co pamiętam w umowie miałem jasjno określone że do sieci wifi mogę podłączyć tylko 4 urządzenia?

 

 

z drugiej strony nawet jak chciałem podłączyć drukarkę kablem to też porażka. zero efektu

Hej,

A coś więcej? Pojawia się jakiś komunikat? Nie udaje się połączenie czy co?

Komputer, na którym chcesz skonfigurować drukarkę połączony jest po WiFi czy kablowo?

Tak, jest możliwe. Ale jesteś pewien, że masz takie obostrzenie w umowie? Szczerze mówiąc pierwszy raz się z czymś takim spotykam w UPC.

Pozdrawiam,

Dimatheus

po kolei

 

tak robię ale nie ma żadnych efektów.

 

na komputerze zero jakiejkolwiek reakcji a na drukarce pojawia się komunikat że czas się skończył i czy wydrukować raport.

 

a laptop jest podłączony do internetu także poprzez wifi

 

jesli chodzi o limit urządzeń to wybacz wprowadziłem cię w błąd - 4 urządzenia mogę objąć ochroną pakietu miltisaver, umowę mam z multimediapolska a nie upc

Zanim zaczniesz coś robić, wyłacz antywir i zaporę.

Mi kiedyś tak ESET blokował konfigurację lexmark.

Hej,

 

Na komputerze nic nie powinno się pojawić - przynajmniej na razie. Po połączeniu się z siecią WiFi dioda sygnalizująca jego pracę na drukarce powinna palić się światłem ciągłym. Całkiem możliwe, że WPS jest domyślnie w urządzeniu wyłączona - jak ją włączyć możesz dowiedzieć się z instrukcji od strony 43 - samą instrukcję znajdziesz tutaj.

Pozdrawiam,

Dimatheus