Problem z podłączeniem do internetu przez W-LAN

Witam!

Mój znajomy kupił parę dni temu komputer ale nie da się go podłączyć do internetu. Probowaliśmy normalnym kablem i też był problem, ale po wyłączeniu ivp6 oraz daniu automatycznego przypisania ip połączyło się z internetem. Problem jest kiedy probujemy podłączyć się przez Wifi. Pisze przy statusie kein internetzugriff(to niemiecki system) a w innym miejscu pisze że nie może wykryć w ogóle żadnej sieci. Sprobowaliśmy przypisać stałe ip, to wtedy wysyłało oraz odbierało pakiety, ale za nic nie szło się podłączyć do internetu. Probowaliśmyw cmd wpisywać ping onet.pl oraz ping 213.180.146.27 jednak w żadnym z przypadków test się nie powiódł i w straconych było 100%.

Jest mi w stanie ktoś pomóc w rozwiązaniu tego problemu?

Edit.

A właśnie jeszcze jedno, na komputerze był zainstalowany McAfee internet security. Kiedy wszedłem w zakładkę Firewell w Windowsie, pisało że jest to zdefiniowane przez ten program oraz dla private netzwerk było zabronione połączenie. Wyłączyłem całkowicie Firewella w McAfee IS ale to nie pomogło. ciągle widmiały notki w Firewellu że ciągle tworzy te regułę. Czy ma sens próbować odinstalować tego antywirusa? Albo inaczej, czy jest możliwe że to on sprawia jakieś problemy?

Pozdrawiam