Problem z podłączeniem do neostrady

Witam. Sprawa dość pilna, szukałam w internecie i nie wiem jak się za to zabrać. Kolega ma internet z neostrady i jego komputer śmiga bezprzewodowo. Koleżanka próbowała podłączyć swój i nie ma szans. Sieć jest wykryta, ale komputer nie może się połączyć “błąd połączenia, spróbuj ponownie później”.

Po przyciśnięciu przycisku REG na liveboxie internet ma niby ograniczony zasięg, w praktyce nie może pobrać adresu IP. Próbowała wpisywać to ipconfig w oknie wiersza poleceń i tak jakby w ogóle to było źle, znaczy nic nie daje. Wyskakuje jakieś powiadomienie, że nie można tego zlokalizować czy coś w tym rodzaju.

Komputer ma system windows XP. Proszę o pomoc

Zamiast wciskać REG dodaj ręcznie adres MAC karty sieciowej koleżanki do Liveboksa. W tym celu wejdź (z komputera połączonego z LB) na stronę http://192.168.1.1 . Nazwa użytkownika, jak i hasło, to: admin

Komunikaty podaje się dokładnie i w całości.

Niestety zarówno ona jak i kolega są w dwóch różnych miejscach, a ja w trzecim i komunikacja jest tylko i wyłącznie telefoniczna, zresztą nieważne, mój błąd.

Można to zrobić na odległość prawda? A tak w ogóle to skąd wziąć adres MAC karty sieciowej?

Wejdź w Windowsowy CMD i wpisz polecenie

ipconfig /all

lub w Linuksowym terminalu/konsoli wpisz

ifconfig

Adres MAC wygląda podobnie do tego (zamiast dwukropków moga występować myślniki):

AA:BB:CC:00:11:22

Dzięki za pomoc, ale niestety nic nie działało. Okazało się, że modem jest do wymiany