Problem z podłączeniem drugiego HDD

Witam. Mam aktualnie podpięty dysk Samsung 120GB jako master i chciałem podpiąć 2 dysk 20GB i tu pojawia się problem bo ustawiałem go na wszystkie możliwe sposoby w jakie można go podłączyć na slave a BIOS dalej go nie widzi… W zależności od ustawienia zworek na drugim dysku przy włączaniu komputera pojawiało się takie coś:

3861394d8dded32emed.jpg

lub

3efbc6cea92a9fb1med.jpg

W czym może tkwić problem że BIOS nie wykrywa tego drugiego dysku?? Jakieś pomysły jak problem rozwiązać?

Odpowiedź masz na ekranie monitora - ten drugi dysk nie będzie działał na 80-pinowej taśmie - musisz ten dysk wpiąć na taśmę 40-pinową.

Pozdrawiam

Nie interesowałem się tym wcześniej więc taśma 40 czy 80 pinowa niewiele mi mówi ;/ a jaka może być taśma którą podpięte są DVD-ROMy?? Wpięcie tego dysku w miejsce jednego DVD może rozwiązać problem? A jeśli nie to gdzie szukać i jak wpiąć taśmę 40pinową? Bo jeśli w miejsce tej obecnej to wydaje mi się że będzie ograniczała szybkość tego dysku 120GB

To tu już musisz sam pokombinować, być może dostaniesz taką taśmę w jakimś sklepie komputerowym, wygląda ona identycznie jak 80-pinowa i “wtyka” się ją tak jak 80-pinową.

Owszem transfer będzie wolniejszy.

Jeżeli stać Ciebie - to zafunduj sobie drugi dysk na 80-pinówkę.

Pozdrawiam