Problem z podłączeniem drukarki do Netia Spot

Witam. mam drukarkę Epson Stylus SX100 jednak po podłączeniu ją pod usb cały router się blokuje i nie ma dostępu ani do Internetu ani do drukarki… jednak po odłączeniu wszystko wraca do normy a w ustawieniach routera widnieje nazwa drukarki… Co z tym zrobić>?

Cześć,

miałem ten sam problem z OKI B431n - po podłączeniu drukarki kablem USB wyłączał się internet (dioda na czerwono). Pomogła wymiana kabla na krótszy.

Dodam że na tym długim kablu wcześniej miałem Canon MP630 i działała, ale czasem w połowie drukowania się zawieszała, no i cały czas były problemy z internetem i połączeniem do sieci WIFI - ciągłe resetowanie rutera itp. no i wydaje mi się że wszystkiemu był winien ten kabel. Bo od kiedy podłączyłem krótki wszystkie problemy minęły: drukarka drukuje, internet jest, a WIFI się nie rozłącza.

pozdrawiam

Jurkosh

Niestety Twój sposób nie działa. U mnie cały czas świeci się biała dioda, ale nie mam Internetu ani nawet dostępu do panelu routera

Jesteś pewien, że ta drukarka jest poprawnie obsługiwana przez wbudowany serwer wydruku? Mogą się “gryźć”.

No własnie nie mam pojęcia…

Poważnie rozważ tą opcję. Miałem już styczność z paroma serwerami wydruku, bardzo różnymi. Żaden z nich nie był kompatybilny “ze wszystkim”. Szczególnie drukarki GDI (Win-drukarki) mają swoje “fochy”. 100% zgodności oferują tylko serwerki dedykowane pod konkretne modele, konkretnie wymienione w ich dokumentacji.

Drukarka ma już kilka lat, router dostałem nie dawno. Myślałem że to jakoś połączę, ale niestety widzę, że nie ma na to jakiegoś sposobu… więc trudno.