Problem z podłączeniem drukarki do Netia Spot

(realmadrit;)) #1

Witam. mam drukarkę Epson Stylus SX100 jednak po podłączeniu ją pod usb cały router się blokuje i nie ma dostępu ani do Internetu ani do drukarki... jednak po odłączeniu wszystko wraca do normy a w ustawieniach routera widnieje nazwa drukarki.. Co z tym zrobić>?

(Jurkosh) #2

Cześć,

miałem ten sam problem z OKI B431n - po podłączeniu drukarki kablem USB wyłączał się internet (dioda na czerwono). Pomogła wymiana kabla na krótszy.

Dodam że na tym długim kablu wcześniej miałem Canon MP630 i działała, ale czasem w połowie drukowania się zawieszała, no i cały czas były problemy z internetem i połączeniem do sieci WIFI - ciągłe resetowanie rutera itp. no i wydaje mi się że wszystkiemu był winien ten kabel. Bo od kiedy podłączyłem krótki wszystkie problemy minęły: drukarka drukuje, internet jest, a WIFI się nie rozłącza.

pozdrawiam

Jurkosh

(realmadrit;)) #3

Niestety Twój sposób nie działa. U mnie cały czas świeci się biała dioda, ale nie mam Internetu ani nawet dostępu do panelu routera

(Rovou5hou) #4

Jesteś pewien, że ta drukarka jest poprawnie obsługiwana przez wbudowany serwer wydruku? Mogą się "gryźć".

(realmadrit;)) #5

No własnie nie mam pojęcia..

(Rovou5hou) #6

Poważnie rozważ tą opcję. Miałem już styczność z paroma serwerami wydruku, bardzo różnymi. Żaden z nich nie był kompatybilny "ze wszystkim". Szczególnie drukarki GDI (Win-drukarki) mają swoje "fochy". 100% zgodności oferują tylko serwerki dedykowane pod konkretne modele, konkretnie wymienione w ich dokumentacji.

(realmadrit;)) #7

Drukarka ma już kilka lat, router dostałem nie dawno. Myślałem że to jakoś połączę, ale niestety widzę, że nie ma na to jakiegoś sposobu... więc trudno.