Problem z podlaczeniem drukarki

Podlaczylem drukarke do komputera przez switch’a i niestety przestala dzialac. Tak sama drukarka podlaczona do innego komputera przez ten sam switch dziala. Prosze o rade. Co powinienem zrobic?

drukujesz przez wirtualny port ?? (adres ip) ??

Wyglada to tak ze do pracy uzywam dwoch komputerow i zamiast przelaczac caly czas kable od drukarki chcialem zeby dzialala jedna pod dwa komputery. Kupilem switcha ale pod jednym nie dziala (nie wiem dlaczego). Czy da sie je jakos podlaczyc w miare prosto. Z gory dziekuje za jakies podpowiedzi. Tak uzywam virtual port ale nie wiem jak to ustawic.

Dodane 24.03.2009 (Wt) 16:28

Po podlaczeniu drukarki pojawia mi sie komunikat One of the usb device attached to this vomputer has malfunctioned, and windows does not recognize it

nie prościej podłaczyć drukarkę do jednego kompa i drukować przez sieć ?

Moze i prosciej tylko nie mam pojecia jak to zrobic. Prosze o jakies wskazowki

masz sobie kompa i przyniej drukarke podłaczoną działa i drukuje na drugim kompie też ta drukarka musi być zainstalowana. Mając mająć tego switcha łaczysz między sobą dwa kompy czy masz swojego lana potem przy kompie podłaczona jest drukarka wchodzisz w panel sterowania-> dukraki faksy-> i najeżdzając na drukarke prawym udostępnianie i zaznaczas udostępnij te drukarke i smiga tylko nie zapomnij biorą drukowanie zaznaczyć tej drukarki

michalone , na forum używamy polskich znaków (ż, ź, ć, ą, ś itp.). Korzystając z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif