Problem z podłączeniem dvd-rom i FDD. Pomocy!

Mam problem z podłączeniem dysku FDD i DVD-Rom nie wiem do jakich kabli podłączyć, aby działało. Jestem laikiem. Tyle tu taśm i kabli, że się pogubiłem proszę o pomoc.

płyta główna: gigabate GA-M615ME-S2

Nie masz żadnego wyboru, podłączasz do odpowiednich gniazd, do innych się nie da.

Mam obie taśmy i faktycznie mają różne szerokości, ale każda ma z jednej strony czerwony pasek, czy to ważna z której strony ma być ten pasek? Skąd mam wiedzieć, który koniec do płyty, a który do stacji dyskietek, bo akurat ten pasek nie ma różno kolorowych zakończeń?

Wtyczki mają wypustki więc pytania raczej nie powinno być, bo normalnie pasuje tylko w jedną strone http://www.utilizewindows.com/images/articles/pc-fundamentals/storage/ata/1_PATA_Cable.png Ale zasada mimo wszystko jest aby pasek był od strony zasilania.

Taśma od cd-romu ma trzy wejścia,  zielone do płyty kolory się zgadzają:). Ale pozostają jeszcze dwa. Cd–rom mam ustawiony w trybie master,

  1. to bez różnicy którą końcówkę podłączę?

  2. Jak podłączyć gniazdo zasilające do cd-rom i fdd? Jest tam gruby pałąk kabli czerwono-żółto-czarnych, czy to jest obojętne, który bliżej?

3.Kabel zasilający do cd-rom i fdd ma cztery otwory jak podłączyć żółtym, czy czerwonym do środka?

  1. Czy cd-rom i fdd są jakoś od siebie zależne, że kabel zasilający w jednej lini ma iść do fdd a potem do cd-rom?
  1. Podłącz bliższe siebie złącza chyba że odległość będzie za mała to wybierz inne.

Włączyłem komputer i bootuje czerwona lampka zapala się i znika, wentylator włącza się i gaśnie, tak pięć razy i uruchamia się windows. Pokazuje mnie się okno instalator windows jakiś styler 1, nieobsługiwany cd-rom, ale w menadżerze urządzeń nie ma żadnych znaków zapytania, po czym komputer sam wyłączył się.

Próbowałem otworzyć dyskietki to wyskakuje mi włóż dysk do stacji dyskietek. Choć jestem pewnien, że na dyskietkach są dane, próbowałem różnych dyskietek. Zielone światełko od fdd cały czas się świeci.

Masz odwrotnie podpiętą taśmę danych.

Już próbowałem i cały czas się świeci. I nadal nie wykrywa dyskietek. Czy możliwe, że taśma jest popsuta?

A co z samoczynnym wyłączeniem komputera? To przez taśmę?

Pokaż jakieś zdjęcie tej taśmy … przeplot w taśmie masz podpięty od strony stacji dyskietek ?