Problem z podłączeniem dysku twardego

Witam,

mam mały problem, a mianowicie mam mały dysk w kompie i chce go rozszerzyć. Wyjąłem ze starego kompa dysk i wkładam go do aktualnego i tu pojawia się problem. Uruchamiam kompa i wszystko jest jak na tym dysku który włożyłem a nie jak na tym co był oryginalnie. jak to zrobić i czy da się to zrobić żeby rozszerzyć pamięć ale żeby było tak jak wtedy?

Z góry dzięki :slight_smile:

Na starym dysku przestaw zworkę w taki sposób, by dysk pracował jako SLAVE (w tej chwili jest ustawiony na MASTER). Na dysku znajdziesz dokładny opis jak to zrobić.

:roll:

jak byś mógł to opisz jak to zrobić :slight_smile:

z góry thx

wez dysk do rekii obejrzyj go i tam pisze MASTER i SLAVE nic trudnego

Mógłbym to zrobić, gdybyś podał dokładnie jaki masz dysk: producent i model. Bez tego Ci nie pomogę.

Na wszelki wypadek podaj też producenta i model drugiego (nowszego) dysku i jeśli producenta oraz model płyty głównej z nowszego komputera.

:roll:

model dysku który chcę włożyć Seagate barracuda 7200.10

To jest oznaczenie serii. Model zaczyna się od liter ST, np.: ST3160215AS

:roll:

ST3160815AS

To jest dysk SATA - na nim nie ma zworek MASTER/SLAVE.

Drugi z dysków też jest SATA? Jeśli tak, to nowszy z dysków wepnij do gniazda SATA na płycie głównej o najniższym numerze a starszy do kolejnego. Potem w BIOSie ustaw prawidłową kolejność bootowania, czyli najpierw z nowszego dysku.

Jeśli nie wiesz jak to zrobić to w BIOSie odnajdź Load Best Performance Settings i wybierz je a potem Save an quit

:roll:

ok wszystko zrobiłem. ładnie działa. :slight_smile: