Problem z podłączeniem głośników 5.1 do laptopa Hyperbook SL502VR

Witam,

mam problem z podłączeniem głośników 5.1 poprzez amplituner Thomson do laptopa Hyperbook SL502VR. Problem jest dość dziwny i polega na tym, że po podłączeniu głośników tylnych, bądż głośnika centralnego z subwooferem komputer przestaje wykrywać głośniki przednie. Wszystko podłączam do komputera 3 kablami jack a do aplitunera przejściówką jack->chinch.

Jedynym rozwiązaniem na ponowne wykrywanie słuchawek jest wyłączenie i włączenie komputera, bądż jego hibernacja. Nie wiem, czy to dziwne ale uruchomienie ponowne komputera kompletnie nic nie pomaga. Baa nie pomoaga nawet reinstalacja sterowników wraz z ponownym uruchomieniem komputera.

Doraźnym rozwiązaniem aby normalnie użytkować komputer i słuchać muzykę na słuchawkach stereo jest tylko, tak jak pisałem wyżej, wyłączenie i włączenie komputera, bądź hibernacja.

 

Dodam jeszcze, że reinstalacja sterowników nie pomaga. Próbowałem najnowszych sterowników ze strony producenta, jak i tych ze strony realteka (które to jednak powodują inne problemy - wykrywanie głośników jako słuchawek).

Głośniki 5.1 działają oczywiście prawidłowo na innym PC. Nie mam jak przetestować innych głośników ale dość dziwne jest to, że jak podłączam 3 pary słuchawek  to wszystko działa OK. Działa OK nawet, gdy podłącze same kable do komputera. Frontowe głośniki odłącza dopiero w momencie podłączenia kabla do ablitunera i jednego z pozostałych jacków.

 

Czy jest ktoś w stanie pomóc? Przeszukałem cały Internet i nic…

Przenoszę z ‘problemy z oprogramowaniem’ do ‘Hardware, Sterowniki’