Problem z podłączeniem głośników do laptopa

Witam

Wyciągnąłem ze strychu stare głośniki oraz wzmacniacz ze strychu i pomyślałem że sobie je podłącze do laptopa tylko pojawił się problem.

Otóż gdy wzmacniacz podłącze do zwykłego radia to wszystko pięknie gra a gdy chcę podłączyć do laptopa czyli wkładam wtyczkę tam gdzie mam słuchawki to mi muzyka leci z głośników z laptopa zamiast tych moich co chce podłączyć

wzmacniacz wiem jest stary ma około 20 lat ale kumpel miał go na imprezie i jak podłanczał to mu wszystko działało

odnoszę wrażenie że laptop nie widzi tego wzmacniacza

mój model laptopa to ACER aspire 5750G windows 7 home mam

z góry dziękuje za pomoc

PS nie wiedziałem gdzie to napisać jak bym źle to sorry

pozdrawiam

Dziwne, na pewno podłączasz do gniazda przeznaczonego na słuchawki? Wiem, że może trochę dziwne ale już nie raz nie tylko czytałem tematy, które miały proste rozwiązanie ale i sam się zastanawiałem, co mi się dzieje. Słuchawki podłączone do tego samego gniazda najnormalniej w świecie akceptuje?

no właśnie strasznie dziwna sprawa tak podłanczam ten kabelek do wejścia na słuchawki jest wszystko włączone a leci muzyka z głośników w laptopie a jak podłącze słuchawki to normalnie w słuchawkach leci :confused: nie wiem może wina leży po stronie karty dźwiękowej? Jest możliwość że jest nie wiem może za nowoczesna?? czy to nie ma znaczenia??

Myślę, że nie ma różnicy jaka karta dźwiękowa, czy stara czy nowa - przecież łączy się tym samym kablem od x czasu. Kurczę, może pogrzeb gdzieś w sterownikach karty dźwiękowej - w sumie za wiele pomysłów nie posiadam.

właśnie grzebałem w sterowniku ale nie ma żadnej opcji żeby przełaczyć albo coś w tym stylu :confused:

Dodane 25.12.2011 (N) 12:09

wie ktoś gdzie lezy wina?

Dodane 26.12.2011 (Pn) 14:47

już wiem nie wiem co ma piernik do wiatraka ale żeby mi to działało to musze najpierw wyłączyć wzmacniacz potem kabel podpiąć i wtedy włączyć phi ciekawe