Problem z podłączeniem głośników do laptopa

(Giza Pawel2) #1

Witam

Wyciągnąłem ze strychu stare głośniki oraz wzmacniacz ze strychu i pomyślałem że sobie je podłącze do laptopa tylko pojawił się problem.

Otóż gdy wzmacniacz podłącze do zwykłego radia to wszystko pięknie gra a gdy chcę podłączyć do laptopa czyli wkładam wtyczkę tam gdzie mam słuchawki to mi muzyka leci z głośników z laptopa zamiast tych moich co chce podłączyć

wzmacniacz wiem jest stary ma około 20 lat ale kumpel miał go na imprezie i jak podłanczał to mu wszystko działało

odnoszę wrażenie że laptop nie widzi tego wzmacniacza

mój model laptopa to ACER aspire 5750G windows 7 home mam

z góry dziękuje za pomoc

PS nie wiedziałem gdzie to napisać jak bym źle to sorry

pozdrawiam

(sla17) #2

Dziwne, na pewno podłączasz do gniazda przeznaczonego na słuchawki? Wiem, że może trochę dziwne ale już nie raz nie tylko czytałem tematy, które miały proste rozwiązanie ale i sam się zastanawiałem, co mi się dzieje. Słuchawki podłączone do tego samego gniazda najnormalniej w świecie akceptuje?

(Giza Pawel2) #3

no właśnie strasznie dziwna sprawa tak podłanczam ten kabelek do wejścia na słuchawki jest wszystko włączone a leci muzyka z głośników w laptopie a jak podłącze słuchawki to normalnie w słuchawkach leci :confused: nie wiem może wina leży po stronie karty dźwiękowej? Jest możliwość że jest nie wiem może za nowoczesna?? czy to nie ma znaczenia??

(sla17) #4

Myślę, że nie ma różnicy jaka karta dźwiękowa, czy stara czy nowa - przecież łączy się tym samym kablem od x czasu. Kurczę, może pogrzeb gdzieś w sterownikach karty dźwiękowej - w sumie za wiele pomysłów nie posiadam.

(Giza Pawel2) #5

właśnie grzebałem w sterowniku ale nie ma żadnej opcji żeby przełaczyć albo coś w tym stylu :confused:

-- Dodane 25.12.2011 (N) 12:09 --

wie ktoś gdzie lezy wina?

-- Dodane 26.12.2011 (Pn) 14:47 --

już wiem nie wiem co ma piernik do wiatraka ale żeby mi to działało to musze najpierw wyłączyć wzmacniacz potem kabel podpiąć i wtedy włączyć phi ciekawe