Problem z podłączeniem HDMI do telewizora

Posiadam laptop Lenovo Z580 z kartą graficzną Intel 3000 i Nvidia Geforce 630M. Podłączyłem laptop do telewizora LG przez złącze HDMI ale jedyny komunikat jaki widzę to “Brak sygnału”. Wybierałem opcję duplikuj obraz (Windows + P) ale nic z tego nie wychodzi. Próbowałem wyszukać opcję w ustawieniach karty graficznej Intel i Nvidia ale nic nie znalazłem. Jedynie co znalazłem to komunikat poniżej na zdjęciu ale nie mogę w nim nic ustawić.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

nvidia1.jpg

Hej!

Spróbuj na kilku innych kablach HDMI.

Przechodziliśmy podobny problem w firmie okazało się, że Lenovo zadziałał tylko na 1 z 5 testowanych kabli…

Nie wiem czy to wina sterownika (ale były instalowane starsze/nowsze) czy po prostu musi być jakiś “lepszy kabel HDMI”.

Tylko teraz nie pamiętam na jakim obraz poszedł.

Co ciekawe na kilku z podłączanych kabli było tak że jak podłączyliśmy to nie było obrazu ale jak kabel zostal

podłączony odwrotnie to obraz się pojawiał ale “skakał”…

Ale działo się tak tylko na Lenovo na innych laptopach wszystkie kable działały.

 

Pozdrawiam!

wwojteko

Mam podobnego kompa - G580, też jakiś Intel HD (zintegrowany z i7) i do tego GF630M upewnij się, że masz zainstalowane sterowniki do grafiki http://support.lenovo.com/pl/pl/products/Laptops-and-netbooks/IdeaPad-Z-Series-laptops/IdeaPad-Z580?tabName=Downloads&linkTrack=Mast:SubNav:Support:Drivers and Software|Drivers and Software&beta=false

 

U mnie nie pojawiał się żaden problem związany z kablem, a mam jeden z tańszych z allegro, z tym, że używam Ubuntu.

Niestety nic mi nie wychodzi. Próbowałem na Windows 7 i 10 oraz na innym kablu (hdmi 1.4) oraz innym telewizorze. Wynik jest taki, że nie mogę teraz uruchomić innego ekranu oraz uruchomić Panelu Nvidia. Zaktualizowałem nawet sterowniki do Intela.

Panel Nvidia powinien działać bez problemu. Używałeś sterowników dołączonych do laptopa lub ze strony producenta laptopa? Sterowniki od Intela wchodzą często tylko te, które udostępnia Lenovo i z nimi na Win 10 trzeba kombinować czasem, bo są stare. Problem ten nie dotyczy karty Nvidi.

 

http://support.lenovo.com/pl/en/products/Laptops-and-netbooks/IdeaPad-Z-Series-laptops/IdeaPad-Z580?tabName=Downloads&linkTrack=Mast:SubNav:Support:Drivers and Software|Drivers and Software&beta=false

Zainstaluj sterowniki od Intela z tej strony. Na Win 7 te od Win 7. Na Win 10 te od Win 8.1 w trybie kompatybilności.

W panelu Intela i Windows też można ustawić dodatkowy ekran.

 

http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us

Stąd zainstaluj sterowniki do Nvidi. Dla Win 10 wybierz Windows 10 Anniversary update.

 

Powiedz czy jak na pulpicie klikniesz prawym przyciskiem->“Ustawienia ekranu” czy widzisz że Windows wykrywa drugi ekran.

Niestety nie mogłem napisać wcześniej ponieważ myślałem, że system mi padł. Problem rozwiązałem po długim czasie. Działam na Windows 10 upgrade z Windows 7 wiec sterowniki pozostały z W7. Problem dotyczy sterowników Intela w 100%. Sterowniki dla Lenovo Z580 z Windows 8.1 nie chciały się zainstalować więc odinstalowałem w programy i funkcje: Sterownik grafiki HD Intel. Po odinstalowaniu go pojawiał mi się czarny ekran, który wziąłem za black screen. Problem z tym, że po zainstalowaniu system działa i wystarczy wybrać przycisk Windows + P (jak macie konto z hasłem to wklepać enter i wpisać hasło, a potem nacisnąć Windows + P) aby przełączyć się na drugi ekran. O dziwo po odinstalowaniu systemu przełączył się na drugi jako standardowy. Niestety steroniki nie działają normalnie z WIndows 8.1 na Windows 10 ze strony producenta ale wyjądkowo zadziałały sterowniki pobrane przez Windows Update i w tym momencie mój problem zniknął. Teraz mogę duplikować ekran na telewizorze LG z tanim kablem HDMI i na telewizorze Philips z kablem HDMI oznaczony 1.4. Sterowników od nVidia nie updatowałem.

Mam nadzieję, że ta wiedza komuś się przyda.