Problem z podłaczeniem internetu do laptopa?

Witam

Tak jak w temacie mam z tym problem, miaowicie jestes posiadaczem internetu “Multimedia” 512 kbps . Podłaczajac kabelek RJ-45 d ourzadzenia (modemu) nie ma dostepu internetu na laptopie

Sprawdź, czy modem nie jest uśpiony (odpowiada za to przycisk na górze obudowy).

modem jest włączony

chodzi o to jak mając neta na stacjonarnym kompie zrobić żeby mięc rowniez na laptopie internet ? wiadomo predkośc zmniejszy sie o połowę

Bo w laptopie masz inny MAC Adress.

a własnie miałem na ten temat pisac, odnoscnie tego adresu na stacjonarnym we własciwosciach karty sieciowej nie mam tego adresu jest tylko takei coś "ByteSwapFlag"a w laptopie jest wiecej zakładek karty sieciowej

Ja bym sprobowal inaczej; Jezeli na komputerze stacjonarnym i laptopie masz wolne gniazdo siecowki (LAN) Jednak tylko na stacjonarnym dziala Ci internet sproboj pociagnac kabel Lan od stacjonarnego do laptopa i skonfigurowac polaczenie: polaczenia sieciowe/ konfiguruj siec w domu i malej firmie na stacjonarym zaznaczasz pierwsza opcje (ten komputer laczy sie bezposrednio z internetem) na laptopie ta 2. (ten komputer laczy sie przez lokalna brame…) dajesz ta sama nazwe grupy roboczej dalej,dalej, zakoncz. wylaczasz na obu zapore system windows i we wlasciwosciach polaczenia musi byc zaznaczona opcja - tcp/ip i chyba harmonogram pakietow Qos no i powinno hulać :mrgreen:

MAC Adress szuka się nie w zakładkach karty sieciowej, tylko w zakładce Obsługa połączenia sieciowego i kliknięciu przycisku szczegóły albo wydanie polecenie ipconfig /all w wierszu poleceń.

jesli chodzi o ten adres mac to wpisałem ten sam co mam na stacjonarnym do własciwosci sieciowki w laptopie i nie pomogło…nadal brak neta

nie mam wolnego gniazda lan

nikt nie miał podobnego problemu ??

chciał podłaczyc swiezo zakupionego laptopa do neta ? majac w stacjonarnym np. neostrade,chello,multimetie tudzież innegodostawce ?

Chodzi o to że jezeli chcesz podłaczyc dwa kompy do jednego neta(tzn syganłu,modemu itp) to tak sie nie da bo kazdy komp musi miec adres IP a ty masz przydzielony tylko jeden IP wiec jedyne rozwiazanie to isc do operatora (np.Aster,Vectra-wiem bo mialem podobny problem) i poprosic o drugi IP,doplaczasz z 10 zl i po sprawie,albo mozesz sobie router kupic,jak juz wolisz!

sory za błedy i brak polskich znaków ale bylem juz zmeczony i pisalem wpospiechu :slight_smile:

a to dziwne ,opisze sytuację:

kuzyn sprawił sobie laptopa i podłacza sie do netu wpisując addres MAC z innego kompa stacjonarnego . Mieszka w internacie z kolegą i mają na dwóch kompach net.

czuje ze bede musiał kupic sobie jakaś bezprzewodówke jesli tak nie mogę…