Problem z podłączeniem Internetu

mam internet z kablówki który idzie najpierw do tego modemu Motorola SB5101i-CN (Modem do transmisji w sieciach

telwizji kablowej) a następnie do SWICHA Edimax Fast Ethernet N-WAY Switch ES-3105P 10/100 Mbit/s 5-port i przez kable Lanowe (RJ45) sygnał idzie do komp siostry i do mojego starego kompa.

Dziś złożyłem sobie nowego kompa, surowego z systemem win XP pro sp1 i gdy chciałem wejść w internet wyświetlał się komunikat Połącz albo pozostań w trybie offline. Na starym kompie po prostu wchodziłem i net był, a teraz nie ma. Chciałbym żebyście pomogli mi skonfigurować dostęp (zawsze przychodził serwisant i robił to za darmo) a teraz ustalili stawke 70 ZŁ za ponowną konfiguracje dostępu do internetu :o :evil: to zdecydowanie za dużo jak na moją kieszeń. Dlatego pytam się Was o pomoc

mam tą płyte główną Foxconn N570SM2AA-8EKRS2H i ma ona zintegrowane dwie gigabitowe karty sieciowe

wejdź we właściwości połączenia sieciowego na starym kompie. Spisz właściwości TCP/IP do nowego, zmieniając adres IP o jeden w ostatniej rubryce.

Jeżeli nie będzie działać, to wpisz adres IP starego kompa i sprawdź (przy rozłączonym starym kompie) czy masz neta. jak nie, to znaczy, że jest blokada udostępniania łącza na podstawie adresu karty sieciowej. wtedy trzeba wejść w ustawienia switcha.

może to być też mac adres karty sieciowej: niektórzy operatorzy kablówek je zbierają i tylko do nich jest puszczany sygnał

chyba właśnie to napisałem, co nie?

nic nie dało ręczne wpisywanie tych wszystkich ustawień. Już nie pokazuje się to połączenie telefoniczne na początku i teraz troche myśli zanim otworzy jakąś strone ale nadal internet nie działa. Na ikonce internetu widać jakieś drobne odebrane i wysłane pakiety ale strony i ping nie chodzą. Macie jakieś pomysły ?

zadzwoń do operatora sieci 10 min i po kłopocie

chodzi o kartę sieciową

u mnie trzeba w uruchom wpisać cmd

następnie polecenie ipconfig /ALL

odczytać adres fizyczny

i zadzwonić podając go u dostawcy -żeby mógł przekonfigurować

i powinno być ok

…to tak gdyby ktoś jeszcze szukał…