Problem z podłączeniem kompa w firmie

Witam

Mój problem wygląda następująco:

W firmie jest sieć: router => switch => krosownica => hosty

W jednym z pokoi był remont i mili panowie uszkodzili gniazdko od sieci. Kupiłem nowe podłączyłem kabelki według T568-B i prostym kablem do komputera. Karta sieciowa wykrywa kabel jednak nie może pobrać konfiguracji DHCP. Na switchu głównym natomiast diody od tej końcówki bardzo szybko migoczą zaraz po podłączeniu komputera do gniazdka.

Próbowałem przypisać ręcznie jednak na nic to się nie zdaje pingi na router nie przechodzą. W czym problem?? Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

A jesteś pewien że tym standardem jest podłączony z drugiej strony do krosownicy?. Sprawdz jeszcze testerem do kabli lan od gniazdka do krosownicy czy przypadkien nie pomyliles kolorów kabelków przy niektórych kablach czasami ciężko jest okreslic czy jest to biało- pomarańczowy czy biało brązowy wiem że zaraz napiszecie krytykę że się nie da pomylić bo są stręcone parami ale przy układaniu kolejności można się pomylić.

Taki zadufany w sobie nie jestem żeby od razu krytykować gdy ktoś prosi o sprawdzenie podstawowych rzeczy, bo z doświadczenia wiem że w nich zazwyczaj siedzi sedno problemu :smiley:

Jeśli chodzi o tester to nie mam go pod ręką i staram się załatwić sprawę bez niego. Co do kolorków to podłączyłem zgodnie z naklejką na gniazdku do standardu B, Sprawdzałem w innych pokojach i wszędzie tak jest. Nie wiem jak jest na krosownicy i nie chciałbym jej wyjmować by to sprawdzić, zakładam że jest dobrze ponieważ przed remontem wszystko było ok a nikt przy niej nie grzebał (tylko ja mam klucz do skrzynki w której się znajduje)

Czy może to być uszkodzony kabel między gniazdem a krosownicą skoro diody się świecą na switch’u a w kompie jest info że kabel sieciowy podłączony?? I jaka może być przyczyna migania diody na switchu?? skoro nie pinguje routera czyli pakiety nie przechodzą a dioda wariuje???

I tu może być problem ponieważ jak napisałeś wsześniej że podłączyłeś standardem

który był opisany na naklejce. Może to i głupie ale sprawdz czy przypadkiem nie masz standardu T568A

Pozdrawiam

Zrobiłem to samo tylko w innym pokoju i działa bez problemowo, więc

  • albo kabel między krosownico a gniazdkiem jest uszkodzony (ale czy wtedy świeciły by się diody??)\

  • akurat te problemowe gniazdo jest na krosownicy źle podłączone (ale wcześniej działało poprawnie)

  • gniazdo jest uszkodzone ( to wykluczam ponieważ zaprawiłem kabel końcówko zamiast gniazdem i sytuacja była dokładnie ta sama: na switchu dioda wariowała a konfiguracji nie ciągnął z routera)

Brak mi już pomysłów.

Chyba biorę wiertarkę do ręki i podprowadzę z pokoju obok, tylko szkoda mi tego kabla który będzie nie wykorzystany

Złączono Posta : 09.11.2007 (Pią) 20:12

Czy naprawdę nikt nie ma pomysłu na rozwiązanie tego problemu??