Problem z podłaczeniem komputera do liveboxa

Witam. Mam taki problem. Mam w domu 3 komputery. Na tym mam podłaczony livebox przez Wi-Fi i jest wszystko ok. Natomiast na 2 komputerze jest popsuta karta sieciowa i mam takie pytanie czy można podłączyć livebox za pomoca kabla USB ? Teraz mam nowy livbox i dlatego mam taki problem. Na poprzedim liveboxie miałem podłączony go przez kabel USB właśnie.

No a na 3 komputerze przy instalowaniu liveboxa wyskakuje taki komunikat “Aplikacja instalacyjna nie może skorzystać z połączenia bezprzewodowego Wi-Fi, ponieważ jest ono zarządzane przez inny program zainstalowany na tym komputerze. Aby połączyć się bezprzewodowo ,wybierz opcję <> i wyłącz program zarządzający połączeniem Wi-Fi, a następnie ponownie uruchom instalator modemu Livebox.” Niewiem o co chodzi xD. Może chodzi o to że komputer pamięta poprzedni livebox… Niewiem i dlatego prosze o pomoc. Na obu komputerach z którymi mam problem system operacyjny to XP.

Stary livebox : http://www.lanpolis.pl/2006/11/30/livebox-tp/

Obecnie który mam : http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/internet/internet_w_domu/livebox_tp

Nie nowy nie ma możliwości podłączenia przez usb. Musisz kupić kartę sieciowa albo jakiś “adapter” wi-fi

Najprościej i najtaniej będzie tak jak napisał mateusiak22, czyli kupić zwykłą kartę sieciową. Wtedy połączysz się z Liveboxem za pomocą zwykłego kabla ethernetowego, bez konieczności jakiejkolwiek konfiguracji: po prostu wepniesz kabel i internet już będzie.

Ok dzięki. Tak też myślałem ;/. A wiecie co z tym 3 komputerem ?

Dodane 26.11.2011 (So) 15:26

no oki.

Jeśli chodzi Ci o połączenie WiFi (bezprzewodowe), to zwyczajnie zignoruj to wariackie oprogramowanie Neaostrady i zainstaluj tylko sterownik do adaptera USB i całą resztę skonfigurujesz już z poziomu Windowsa XP (Konfiguracja zerowej sieci bezprzewodowej) lub z poziomu programiku dołączonego do sterownika. Wystarczy na liście widocznych sieci wybrać tę Twoją z liveboxa i kliknąć połącz. Wyskoczy okienko z hasłem. Wtedy na Liveboxie wciśnij przycisk REG (jeśli taki istnieje) i wtedy wpisz hasło.

Tak o to mi chodzi. Jest tam karta sieciowa Broadcom 802.11 b/g WLAN. I z poprzednim połączeniem z liveboxem nie było problemu a teraz gdy wchodzę w sieć bezprzewodową to nie wyszukuje mi żadnej sieci. Zamiast przcisku REG jest taki przycisk z siecią który spełnia takie same zadania

Dodane 27.11.2011 (N) 17:55

pomoze ktoś ?