Problem z podłączeniem komputera do telewizora

Witam!

Nie wiem już co robić. Mam telewizor Samsung LE32C450 i chciałem go podłączyć pod komputer przez HDMI (karta Graficzna: NVIDIA 8400GS). Obraz jest ale nie ma dźwięku. Czytałem że aby wysłać dźwięk na telewizor trzeba wejść w Panel Sterowania->Dźwięki i Urządzenia audio->audio ale tam na liście nie ma mojego telewizora.Próbowałem też podłączyć dźwięk przez mini jack ale w telewizorze dźwięku również nie było. Co może być przyczyną i jak to rozwiązać?. Sterowniki od karty graficznej były zmieniane kilka krotnie. Obecnie jest w wersji 295.51.

Dźwięk powinien “sam” się przełączyć na HDMI, po wykryciu tegoż podłączenia. Na liście o której wspominasz nie będzie tv a HDMI Device co najwyżej.

Jaki kabel? Zobacz czy w sterownikach karty graficznej nie ma czegoś odnoszącego się do dźwięku po HDMI.


karta dźwiękowa realtek (integra)?

poczytaj to: http://forums.anandtech.com/showthread.php?t=2154912

wgrałeś coś takiego: NVIDIA HDMI Audio Driver?

No niestety dźwięk sam się nie przełączył. W karcie graficznej nic nie ma na temat dźwięku.Zastanawiam się czy ona w ogóle wysyła dźwięk.Do karty dźwiękowej podłączyłem kabelek pod wyjście na głośniki (zielone)a w telewizorze w gniazdo DVI/PC AUDIO IN więc teoretycznie powinno działać. Kabel zwykły (nie znam nazwy) 0,5m z pozłacanymi końcówkami. Wiem że z telewizorem wszystko dobrze bo na tym samym kablu działa n-box.

musisz zainstalowac HD Audio, są one w paczce ze sterownikami do karty graficznej

później wejdz do menedzera urządzeń w zakladce kontreolery dzwieku powinienes miec urzadzenia HD audio

jeżeli sa to w TV dzwiek powinnien sam sie wlaczyc po HDMI

dodo84 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

dodo84 , spróbuj metody opisanej tu: http://forums.nvidia.com/index.php?show … ntry330319

Daj znać czy to ci podziałało bo sam jestem ciekaw.

przedewszystkim takowych problemów nie umieszczamy w dziale “na luzie”, po drugie, w ustawieniach karty dzwiekowej sprawdź, ja mam wybór w karcie dźwiękowej “via hdmi” i tam musi byc to zaznaczone, dokladnie nie pamietam jak tam dotrzec ale poszperaj w ustawieniach dźwięku

scripter1 Niestety nie działa. Nie mogę znaleźć w ogóle pliku nv_disp.inf . Między czasie pobrałem jeszcze nowsze sterowniki i sytuacja jest dalej taka sama. Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?.

klopers33 Nie mam nic takiego. w ustawieniach dźwięku mam tylko C-media Wave Device.

A masz kablem grafikę do dźwiękowej (w twoim wypadku mobo) podpiętą ? :slight_smile: gf’y nie mają modułu audio z tego co wiem :slight_smile:

programem driver max zaktualizuj stery do kompa

Nie, nie mam.

Aktualizowałem już sterowniki do karty graficznej przez panel NVIDIA. Czy jeszcze coś muszę aktualizować?.

Dobra mniejsza już o dźwięk po HDMI.Zastanawia mnie dlaczego port DVI/AUDIO IN nie działa wiem że kabel jest ok bo słuchawki na nim działają. Może trzeba coś zmienić w TV?.

Masz trochę starą kartę i musisz połączyć kartę graficzną z płytą główną takim 2 pinowym kabelkiem. Dokładnie jest to SPDIF. :slight_smile:

Poszukałem informacji na stronie producenta na temat dźwięku po DVI\PC AUDIO IN i znalazłem to http://skp.samsungcsportal.com/integrated/popup/TSGDetailPop3.jsp

Wyjaśniają tutaj że to wina sterowników karty graficznej, a niby mam te najnowsze.

Kiedyś spaliłem kartę dźwiękową na płycie głównej więc mam kartę dźwiękową wpiętą W PCI EXPRESS. Czy dalej mam podłączać ten kabelek do płyty głównej?.

Kiedyś spaliłem kartę dźwiękową na płycie głównej więc mam kartę dźwiękową wpiętą W PCI EXPRESS. Czy dalej mam podłączać ten kabelek do płyty głównej?.