Problem z podłączeniem komputera do TV przez HDMI - A dokładnie problem z dźwiekiem

Witam serdecznie, kupiłem sobie niedawno LG plazme 50’ i chce ją podłączyć z komputerem poprzez kabel HMDI, miałem problem z obrazem lecz powoli doszedłem do rozwiązania. Moje pytanie jest takie, co mam zrobić żeby oprócz obrazu na telewizorze pojawił się również i dzwięk z komputera ??

 

Mam windows7, karte graficzna geforce 9500, zintegrowaną karte dźwiękowa (ale sterowniki to niej mam), telewizor to LG 50PN6500 - Jeśli to za mało danych to proszę pytać.

Jeżeli napisałem post nie w tym dziale to z góry przepraszam i dodam ze napisałem tutaj ponieważ widziałem kiedyś podobne pytania w tym dziale.

Dodam również ze szukałem długo odpowiedzi na to pytanie w internecie, lecz nigdzie nie potrafiłem znaleść odpowiedzi.

w pudełku poszukaj za kabelkiem SPDIF, którym połączysz kartę z płytą główną… 

http://www.komputerswiat.pl/poradniki/programy/windows/2010/01/windows-vista-i-7-jak-przeslac-dzwiek-przez-hdmi.aspx

Pod warunkiem, że na jego płycie głównej znajdują się odpowiednie piny.

 

Podaj nazwę producenta i model płyty głównej oraz karty graficznej.

Żeby puścić dźwięk po HDMI potrzebujesz jeszcze jeden sterownik (jeśli się nie zainstalował)  HDMI Audio Device Driver. Następnie w menadżerze urządzeń w sekcji audio trzeba ustawić dźwięk HDMI, nie pamiętam dokładnie bo nie mam WIN7 a ustawiałem u kuzyna parę miechów temu. Podaj jednak jaka masz płytę główną.

Zobacz czy w TV w menu masz takie coś jak “dźwięk hdmi”

Może się przyda:

 

http://free.of.pl/x/xboxik/HDMI/HDMI2.html

pokazywarka.pl/g2s0un <— Moja płyta główna, nie wiedziałem jak sprawdzić jej nazwe to skopiowałem wam z programu jakiegos :stuck_out_tongue:

 

 

@witek-pl    Nie potrafie znaleść tych sterowników do swojej karty dzwiękowej, co nie ściągne to jest napisane ze nie pasuje do moich sterowników.

Mam karte dźwiekowa Realteka.

Musisz sprawdzić w ustawieniach dźwięku komputera aby aktywne było audio na wyjście HDMI (czasami jako Digital - wtedy odłącza słuchawki). Dla pewności warto popróbować włączać HDMI przy wyłączonym telewizorze albo chociaż przełączonym wejściu. 

Dotychczas próbowałem z 2 desktopami i 2 laptopami z wbudowanymi wyjściami HDMI i w każdym działo się to automatycznie - dopóki oczywiście nie zaczynałem kombinować.

A czy możliwe jest przesłanie dźwieku poprzez kabel DVI(komputer) -> HDMI(telewizor)??