Problem z podłączeniem komputera do TV przez HDMI


(SeBoLaS) #1

Witam,mam taki mały problemik z podłączeniem PC do telewizora LG,a mianowicie po podłączeniu kabla do karty graficznej(gigabyte gt430) i do telewizora obraz się pokazuje ale na monitorze jest tylko sama tapeta a na telewizorze tapeta+ikonki ale obraz jak by nie mieścił w telewizorze ( nie widać części obrazu),po odłączeniu kabla obraz na monitorze komputera wraca do normy . Jak podłączyć by wszystko grało jak należy.Dodam że po podłączeniu netbooka w ten sam sposób wszystko jest ok.Proszę o pomoc


(Michal A1986) #2

Podłącz wszystko jeszcze raz, później wejdź na pulpicie PPM i ustawienia rozdzielczości (w Windows 7) i tak ustaw im odpowiednie rozdzielczości, po tym zabiegu obraz powinien się mieścić na ekranie telewizora. Ustawia się max jaki jest dostępny aby ekran był wyraźny.

No i teraz pytanie co chcesz zrobić z tymi dwoma ekranami? Jeśli chcesz aby na obu było to samo to wtedy wybierasz tam w opcjach powiel czy klonuj, tylko tedy nie możesz ustawić im różnych rozdzielczości. Dla przykładu jeśli masz ustawiony laptop jako główny ekran to na TV będziesz miał max tyle co na laptopie.

Jeśli chcesz mieć ikonki na laptopie a na tv np puszczać filmy to wtedy dajesz rozszerz ekrany i ustawiasz ekran laptopa jako główny a tv jako dołączony, w ten sposób możesz ustawić różne rozdzielczości dla odpowiednich ekranów. Ta operacja spowoduje że na laptopie będą ikony i paski narzędzi a na tv będzie sama tapeta, chcąc mieć coś na TV łapiesz czy to odtwarzacz do filmów czy jakiś dokument otwarty (word, notatnik) i przeciągasz na TV

Jest jeszcze trzecia opcja która pozwala na używanie albo samego laptopa albo samego TV.

Nie wiem czy o to Ci chodzi, ale może pomogę.


(SeBoLaS) #3

Monitor i TV przystosowane są do rozdzielczosci 1920x1080

Dodane 05.02.2013 (Wt) 12:59

Ok dzięki właśnie o to mi chodziło ale jest jeszcze druga sprawa,przy ustawieniu powielenia obrazu podczas włączenia filmu chciał bym aby był dzwięk na tv ale niestety nie ma,da się jakoś zrobić by podczas nadawania filmu dźwięk leciał przez glosniki telewizora?


(Qba_) #4

PPM na ikonę głośników w zasobniku -> urządzenia do odtwarzania -> PPM na głośnikach z monitora -> wyłącz

System powinien automatycznie wykryć głośniki z TV i dźwięk będzie przez nie odtwarzany. :slight_smile:


(SeBoLaS) #5

uwkz5.png

sprawa wygląda tak,że jak przełączę sam na “Ustaw jako urządzenie domyślne”

przy LG TV-3 to dzwiek sie przelącza na telewizor.

Ale czy da się jakoś zrobić by przełączało się to automatycznie gdy włączę telewizor??