Problem z podlaczeniem komputera stacjonarnego z laptopem

(Marion Dor01) #1

Witam wszystkich :slight_smile: Zanim napisalam tego posta oczywiscie przejrzalam forum aby znalez jakies wskazowki na trapiacy moj problem z siecia i licze na Wasza pomoc za co bede bardzo wdzieczna :slight_smile: Otoz podlaczylam komputer stacjonarny (komputer ten ma dwie karty sieciowe) z laptopem (laptop posiada jedna karte sieciowa) za pomoca kabla scrossowanego. Internet mam w Toya czyli internet tzw. cable o przepeustowosci 760 kB/s. Na obu komputerach jest zainstalowany firewall McAfee razem z program antywirusowym tej samej firmy i na obu kmoputerach jest system winXP Professional. I teraz tak... 2 komputery sie widza nawzajem (wiem to po tym ze utowrzyla mi sie ikonka "moje polaczenie sieciowe" a takze ze oba komputery ze soba ping'uja i odpowiedz jest prawidlowa), ale niestety laptop nie pobiera internetu z tego 2 komputera poniewaz, co sie dzieje i karta nr 2 w komputerze stacjonarnym zostaje jakos zablokawana i przy okazji blokuje calkowity dostep do internetu w tym pierwszym komputerze. Abym mogla korzystac w 1 komputerze z internetu musze wylaczyc 2 karte sieciowa i wtedy 1 karta sieciowa moze pobrac internet dla mogego glownego komputera. Moge napisac jakie mialam ustawienia, dzieki czemu internet dziala na obu komputerach i nie bylo zadnych problemow. Acha.. i dodam, ze nie lacze sie porzez zadnego routera ani switcha poniewaz chcialam zmiejszyc koszty na poczatku. A teraz przejdej do moich ustawien internetowych w sieci LAN:

Komputer stacjonarny-

Druga karta sieciowa:

Adres IP: 192.168.0.X.X

Maska Podsiecie: 255.255.255.0

Bramka Domyslna: 192.168.X.X

DNS: 217.113.X.X

217.113.X.X

Laptop:

Adres IP: 192.168.0.X.X

Maska Podsieci: 255.255.255.0

Bramka Domyslna: 192.168.X.X

DNS: 217.113.X.X

217.113.X.X

Dalam iksy poniewaz nie chce aby jakies kraker (tzn. haker) wiedzial jakie mam ustawione tak przynajmniej mi sie wydaje, ale, moge sie mylic, wiec jesli to bedzie bardzo potrzebne w miejsce iksow wstawie prawidlowe dane. A poza tym wszystko tez ustawilam w kreatorze sieci czyli grupa robocza, opis komputera i nazwe komputera zgodnie z ich zaleceniami :slight_smile:

No nie wiem, staralam sie ten problem jasno napisac, ale licze sie, ze moga wyjsc z tego nieporozumienia, problemy, bo wiem ze trudno jest doradzac jak sie komputerow nie widzi. A moze znajda wsrod Was jacys geniusze i wpadna w czym tkwi problem, wiec za jakie kolwiek porady dziekuje Wam z gory. Pozdrawiam serdecznie Was Maria :slight_smile:

(system) #2

Na początek to wejdz do połączeń sieciowych, zaznacz oba połączenia i wybierz "połączenie mostkowe". Wtedy net powinien działać na laptopie.

Sprawdz przy okazji wartość TTL na komputerze stacjonarnym czyli puść pinga do onetu i podaj wartość TTL

Co do twoich ustawień. W adresie IP nie masz czasem jednego X'a za dużo? Najlepiej podaj normalnie bez X'ów, to tylko sieć lokalna więc nikt z poza sieci nie ma do niej dostępu :stuck_out_tongue:

(Skiff) #3

Jak na moją wiedzę to nie powinno być tutaj zaznaczonego na niebiesko.

DNS też w ustawieniach tej karty sieciowej są zbędne. No i rozumiem, że komputer stacjonarny ma dostęp do Internetu poprzez pierwszą kartę sieciową?

I jeszcze jedna porada radzę najpierw wyłączyć na obu komputerach firewalle, bo często się zdarza, że blokują one w jakiś zadziwiający sposób komunikację, lub jej część. -> Radzę ustawiać na wyłączonych firewallach, potem oczywiście je włączyć.