Problem z podłączeniem laptopa do tv


(Emosik) #1

Witam. Gdy podłączam lapka pod tv poprzez kabel hdmi to pokazuje tylko zrzut z ekranu a nie działa dźwięk. Automatycznie się przestawia w panelu sterowania na domyśłne urządzenie SHARP HDMI i nic z tego, sam zmieniam i też nic. Pokazuje że wszystko działa poprawnie, niby powinien dźwięk być, ale go niestety nie ma. Myśłalem ze to wina kabla, ale sprawdzałem na 2 innych i tak samo.

ps. mam windows 7


(Veers) #2

To że laptop posiada wyjście HDMI nie musi od razu oznaczać, że jest ono "pełne". Być może w twoim przypadku konieczne jest podłączenie dźwięku osobnym kablem ?


(Emosik) #3

zapomniałem dodać że wcześniej (kilka dni temu) podłączylem tak samo i działało. Także raczej nie ma takiej opcji. Laptopa kupiłem miesiąc temu i jest z górnej półki.


#4

giga89 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Poza tym, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba.

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.


(Veers) #5

Rozumiem - że powyższe ma wyjaśniać wszystkie wątpliwości .....


(Emosik) #6

jest ktoś kto jest w stanie mi pomóc? może haczyk tkwi w TV, ale próbowałem pobawić się w ustawieniach i nic tam nie znalazłem co by mogło przeszkadzać. tv działa sprawnie jeżeli chodzi o zwykłe programy..


(Veers) #7

giga89 - przestań kręcić - tylko podaj informacje na temat laptopa (o podanie danych karty dźwiękowej i źródła tego wybrakowanego obrazu nie proszę, ponieważ tak jak z laptopem: tekst że są z najwyższej półki nic nikomu nie powie ...)


(scripter1) #8

giga89 , podaj informacje co to za laptop i co to za tv.

Może to co masz to tak naprawdę nie tv tylko monitor z tunerem tv, często się zdarza że takie coś ma HDMI ale tylko do przesyłania obrazu a żeby był dźwięk trzeba podłączyć go osobnym zwykłym kablem (sam mam taki monitor z tv).


(Emosik) #9

laptop http://www.komputronik.pl/product/13140 ... Y193V.html

tv http://www.123rtv.pl/Produkty/Sharp/TV- ... E_140.html


(Jjoasz) #10

skoro chodzilo a teraz nie chce, to pewnie ustawienia dzwieku zostaly zmienione... i wersja kabla jest niska 8)


(Emosik) #11

ustawienia dźwięku w tv? kabel jak kabel, hdmi powinno przenieść zrzut i dźwięk


(Jjoasz) #12

w laptopie...

8)


(Veers) #13

To ja jeszcze zapytam: a co w laptopie jest źródłem wizji / dźwięku ? Jeśli jest inne niż źródło które ostatnio działało, można podejrzewać że problemem może być protokół HDCP....


(Emosik) #14

a więc problemem może być słaby kabel? dałem za niego 20 zł a jak za hdmi to chyba mało, także jakościowo może nie być dobry.. ale to nie wyjaśnia tego, że wcześniej podłączyłem tym samym kablem i działało sprawnie...


(Jjoasz) #15

jakosc kabla nie ma praktycznie wplywu na sygnal, ma natomiast znaczenie przy czestym wsadzaniu/wyjmowaniu lub zwijaniu/rozwijaniu... wszystkie wersje kabla HDMI przenosza dzwiek, od wersji zalezy tylko jego jakosc - przy wysokiej jakosci audio niskie wersje kabla (1-2) moga nie poradzic sobie z iloscia danych 8)

ps. moj kabel wytrzymal niecaly rok, choc naprawde rzadko go wyjmowalem, glownie od strony kompa i tam wlasnie 'pekl'


(Emosik) #16

a więc jak to sie odnosi do

?


(Jjoasz) #17

normalnie, byc moze o jeden raz za duzo podlaczyles go... 8)


(Veers) #18

Zapytam po raz ostatni: co odtwarzałeś(aś) wcześniej a co teraz ?


(Emosik) #19

z ciekawości podłączyłem konsole (xbox) kolegi tym kablem i działa wszystko. to muszą być ustawienia w lapku..

-- Dodane 01.10.2011 (So) 0:12 --

wcześniej film i teraz też film.