Problem z podłączeniem linksys WAG200G

Cześć. Mam problem z tym routerem. Robiłem tak: odpiąłem i odinstalowałem sterowniki do modemu ZXDSL 852. Reset. Włożyłem płytę od Linksys’a z oprogramowaniem. Po kolei “kazało” podpinać kable: Połączyć router z komputerem za pomocą RJ-45 i tak zrobiłem następnie podpiąć kabel linii telefonicznej i na końcu zasilanie. Po zaświeceniu diod na routerze: POWER, WIRELESS, 1-INTERNET i DSL kliknąłem dalej. Zaczęło się sprawdzanie bramki. Przeszedł pasek i po pięciu sekundach wyskoczył komunikat, że “Nie znaleziono bramki. Sprawdź podłączenie kabli. Jeśli masz stałe IP…” nie pamiętam całego, ale coś w ten deseń. Co mam robić? Jeśli dobrze myślę, to po tym sprawdzaniu powinno pojawić się okienko z polami, żeby skonfigurować i wpisać dane neostrady itp. Co to w ogóle jest ta bramka?

A po co oprogramowanie wgrywasz do niego - wywal wszystko zrób porządek.

Komp wyłączony i router też, do routera podłącz kabel telefoniczny, połącz kablem sieciowym router i komp i teraz włącz zasilanie routera i kompa.

Start i przeglądarka i wpisujesz adres routera 192.168.1.1 - sprawdź w instrukcji adres i w sekcji Setup routera wpisujesz login i hasło neostrady, zapisujesz Save i masz .

Do tego routera masz dużo poradników w sieci - czytaj.

Plus instrukcja do routera.

Sterowniki odinstalowałem od modemu ZXDSL 852. Zostawiłem oprogramowanie neostrada bo chyba przez to też będę się łączył tak?

Próbowałem wpisywać ip routera w przeglądarce za równo w Mozilli jak i IE ale trochę się ładuje a potem pisze, że nie wyświetlono strony.

tutaj: http://lanpolis.pl/2008/01/27/konfigura … h-linksys/

Wpisuję http://192.168.1.1 w przeglądarce, ale jest brak połączenia. jakby wyskoczyło to okno gdzie trzeba wpisać dane to nie byłoby problemu.

Pod routerem pisze IP Address: 192.168.1.1 i username i password: admin. Jak mam to wpisać jak się nie mogę nawet połączyć. Wszystko wywaliłem, oczyściłem rejestr i dyski. Co jeszcze?

Router połączyłem z komputerem za pomocą RJ-45, podłączyłem linię i zasilanie do routera. Monitorki koło zegara pokazują, ze jest połączenie. Napiszę jeszcze, że mam płytę główną P5N-E, która ma kartę sieciową i właśnie do niej podłączyłem.

Jak ustawić to IP na sztywno?

Co to znaczy AP? :stuck_out_tongue:

Podłączyłem router do laptopa. Jak wpisałem adres IP laptopa to wyskoczyła strona z formularzem, żeby wpisać te wszystkie dane. Wpisałem, dałem save i… kwas. Wszystko, pieknie, router wykrywa, połączenie jest ale nie ma internetu. Na routerze świecą się: POWER,WIRELESS,1-internet i DSL na zielono i INTERNET na czerwono. Co mam zrobić? :roll:

Podłącz kabel telefoniczny :wink: i na pierwszej stronie panela linksysa podaj haslo, login i parametry jakie podałem Ci w linku wcześniej.

AP to Access Point, w tym przypadku Twój router :slight_smile: