Problem z podłączeniem modemu speedtouch 330 pod vista

Witam

Posiadam sytem MS Vista. Początkowo używałem starych sterowników do modemu ST330, które idealnie działały pod XP, jednak pod Vistą wolno się łączyło.

Kombinowałem trochę min przeinstalowywałem sterowniki od modemu i popsułem coś bo modem nie chce się zsynchronizować.

Posiadam najnowsze sterowniki SpeedTouchUSB-3.0.1.0.12. Podczas ich istalacji mam modem odłączony od USB. Po instalacji wkładam wtyczkę do portu USB od modemu i ikonka powinna zminić kolor z czerwonego na żołty a potem na zielony.

Problem w tym że ikonka od modemu jest ciągle czerwona i mimo że modem jest podłączony do USB pokazuje się obok ikonki dymek: modem “not plugin in” czyli, że jest nie podłączony.

Prosze o pomoc nie chce mi sie instalować Visty od nowa. A reinstalacja sterów od modemu nie pomaga.

a spróbuj przeinstalować aplikację od modemu

Próbowałem chyba z 10 razy. sęk w tym, ze im więcej się przeinstalowuje to Vista nie może podłączyć modemu.

Teraz niby działa i jakimś cudem modem się synchronizuje. Faktycznie łącząc się na tych nowych driverach zyskuje jakieś 15 s.

Mam jeszcze inny problem. Po włączeniu VIsty mimo, że nie mam zainstalowanego autoconnecta. Automatycznie Vista próbuje się łączyć z netem (jak mogę to wyłączyć)

W menadżerze urządzeń w kartach sieciowych pojawia mi się Urządzenie Karta MIcrosoft ISATAP # 4 ( za jakis czas będzie ich może z kilka) obok nich jest żółty znak ostrzegawczy?

Vista tak już ma że sama próbuje sie połączyć ze wwszystkimi dostępnymi sieciami.

Coś ze sterownikami jest nie tal lub wogóle ich nie ma.Najlepiej bedzie jak wyłączysz te urządzenia w menadżerze urządzeń.

Z tym już się uporałem. Te problemy ze sterownikami pewnie spowodowały wyskoczenie bluescreena. Spróbuje je wyłączyć.

A jest jakaś alternatywa dla autoconnecta pod vista.

Zainstaluj sobie normalnego autoconnecta i będzie ok :smiley: