Problem z podłączeniem monitora LG do laptopa HP

Witam!

Niedawno zakupiłem monitor LG 22EA53. Podłączyłem go za pomocą HDMI do laptopa HP 15-r016sv (Windows 10), jednak monitor twierdzi, że nie posiada sygnału. Następnie monitor podłączyłem do innego komputera i wszystko działało jak trzeba.

Sam laptop HP także nie wykrywa monitora. Sterowniki pokazują tylko wbudowany ekran laptopa. Próbowałem już chyba wszystkiego ;( Proszę o pomoc!

a próbowałeś skrótem win + P przełączać ustawienia ekranów ?

A w panelu sterowania grafiki w zakładce wyświetlacz na górze po lewej stronie nie da się rozwinąć strzałka i tam go nie ma?

Po podłączeniu w sterownikach to go nie będzie.

Inna możliwość to następny błąd WIN 10, już często nie widzą napędów DVD w lapkach.

Po wciśnięciu win + P wyświetla się panel, ale żadne ustawienie nic nie zmienia.

W panelu sterowania grafiki w rozwijanym menu jest tylko “wyświetlacz wbudowany” i nic więcej. Komputer, na którym monitor działał, również posiada Win10 i wszystko śmigało jak trzeba :confused:

W biosie nie masz przypadkiem jakiejś opcji odpowiedzialnej za hdmi? Może nowsze sterowniki pomogą?

Dodatkowo w panelu sterowania grafiką intela, sprawdź jeszcze czy nie da się tam go włączyć.

W Biosie żadnych opcji związanych z HDMI nie mam. Sterowniki są zaktualizowane i przejrzałem cały panel sterowania Intela i kompletnie nic nie znalazłem.

A nie masz możliwości sprawdzenia tego lapa na innym urządzeniu z hdmi? Np. telewizorze lub innym monitorze?

Sprawdzałem na telewizorze od samsunga i żadnych efektów.

To może hdmi w lapku padło. Sprawdziłbym jeszcze na innym systemie. Np. LiveCD z Ubuntu lub Mint. Wypalić na CD, ewentualnie zrobić bootowalnego pendriva i uruchomić w trybie live.

Powodem była uszkodzona płyta główna. Po jej wymianie wszystko zaczęło działać.

Dzięki wielkie za pomoc :wink: