Problem z podłączeniem PC do TV

Chcę połączyć mojego PC (starego i wysłużonego :frowning: ale wystarczającego dla córki) do TV z funkcją monitora. Niestety mam problem z dźwiękiem. Może ktoś podpowie mi jak to zrobić. Poniżej podstawowe informacje o sprzętach :

PC

Procesor : Intel E2140 LGA775 1,6GHz 1MB L2 Cache 800MHz FSB BOX

Płyta główna : Gigabyte GA-P31-DS3L

Pamięć RAM : Kingston ValueRAM 2GB PC2 KVR667D2N5K2 / 2G

Karta grafiki : NVIDIA GeForce 8600GT Sonic+ 256MB / 128bit / GDDR3 (gniazda : 2x DVI i TV OUT)

System operacyjny : WINDOWS XP HOME EDITION - oczywiście legal z naklejką

TV

LG26LD350 (gniazda : 2x HTMI, RGB IN, AUDIO IN - RGB/DVI, RS-232C IN, COMPONENT IN [video : Y, PB i PR; AUDIO : L i R], AV IN [video, L/MONO i R], USB IN i PCMCIA CARD SLOT)

Wiem, że najłatwiejszą wersją było by wymienić kartę grafiki na taką w gniazdem HTMI ale szkoda mi kaski. Wcześniej miałem podłączony PC poprzez D-Sub i małego Jack’a i nie zdało to egzaminu (warczenie). Może ktoś z Was ma jakiś pomysł.

Kabel HDMI-DVI

http://www.ceneo.pl/6376994

Podłączasz i komputer będzie widział telewizor jako drugi monitor. U mnie to sprawdza się znakomicie zarówno w oglądaniu filmów jak i w graniu.

Tylko że przez dvi-hdmi nie uzyska dźwięku, chociaż z tego co wiem w pewnych przypadkach to możliwe.

DVI-D - przesyła tylko dane cyfrowe; niektóre karty graficzne posiadają możliwość przesyłania dźwięku poprzez złącze DVI. Należy jednak zauważyć, że nie jest to zgodne ze standardem DVI - w sposób niestandardowy wykorzystywane są jedynie niektóre pin’y, co pozwala na zastosowanie niestandardowej przejściówki DVI->HDMI. (opis z wiki… )

Macie w 100% rację, zresztą sam wyżej napisałem iż telewizor będzie monitorem (i tylko monitorem). Ja oglądając np. film korzystam z głośników podłączonych do komputera.

kup jej male glosniczki zasilane z portu usb.

A jeżeli wymieniłbym kartę graficzną na taką z wyjściem HDMI do wpięcia w szynę PCI Express? Czy wtedy dźwięk “poszedłby” poprzez przewód HDMI. Jeżeli tak to mam pytanie dodatkowe. Jak byście porównali te dwie karty graficzne :

  1. Nvidia GeForce GT240 1GB DDR5 na szynie 128bit

  2. Sapphire RADEON HD 4670 512MB GDDR3 PCI-E szyna 128 bit

Mogę je kupić niedrogo i w porównywalnej cenie. Oczywiście pytanie czy karty te zdadzą egzamin (wykorzystają swoje możliwości przy konfiguracji mojego kompa).

Polecam radeony ze względu na to, że nie mają żadnych problemów z dźwiękiem puszczonym przez hdmi. Wystarzczy zainstalować kartę w slocie i ew. w Windowsie zmienić domyślne wyjście audio na ATI HDMI. Z geforcami sprawa wygląda nieco gorzej, gdyż konieczne jest dodatkowe bezpośrednie połączenie między grafiką, a kartą dżwiękową.