Problem z podłączeniem Pendrivera do komputera!

Witam.

Mam taką pamięć przenośną : http://www.ceneo.pl/17203866#tab=spec

Miałem problem z nim już po tygodniu od zakupu. Działo się z nim tak że po podłączeniu go do komputera mrugał cały czas szybko i wyskakiwał komunikat na dole taki żółty dymek i pisało że (…coś tam utraciło dane…)

Zaniosłem go do reklamacji i powiedzieli że albo zwrot pieniędzy albo nowy pen więc gdy zobaczyłem że jest taki sam na ladzie to nie zastanawiając się ani chwili wziąłem taki sam (nowy).

Teraz mam problem znów to samo! !!

Jeszcze powiem wam że on orginalnie jest na FAT32 a ja go potraktowałem na NTFS żeby wrzucać większe niż 4GB pliki. Nie wiem o co chodzi może to przez to że jest on na NTFS.

Proszę o pomoc !!

Wiesz, tak piszesz, że przychodzi mi do głowy tylko, że coś tam Ci nie działa.

Na FAT to samo? Inne gniazda USB?

No na fat nie wiem bo jak go dostałem to od razu na NTFS.

A na innych gniazdach USB tak samo. Zaraz może mi się uda przekopiować dane na dysk i pena zrobię na FAT i zobzaczymy.

Dodane 04.11.2012 (N) 19:24

już zrobiłem jest na FAT32. Ale jak wykrywa go to powinno pisac urządzenia jako :

KINGSTON DT Rubber 3.0UCB 16GB a nie jako USB Device

Dlaczego tak jest ???

Tutaj masz niektóre odpowiedzi dot. Twojego pendrive’a.

http://www.kingston.com/us/support/technical/products?model=DTR30

Zastanawia mnie ile to pobiera prądu.Wiadomo,że poprzednie pendrive’y pobierały bardzo mało.

Czy jest jakaś szczegółowa specyfikacja.

Jeżeli przekroczy 100 mA to niektóre gniazda tego nie obsłużą.

nic takiego się nie dowiedziałem. Teraz szukam niewiem oprogramowania do tego pena.

Pisze jeszcze Flash Memory

USB Flash Drives

System-Specyfic Memory

ValueRAM Memory

HyperX Memory

Solid-State Drives SSD

Co to są ??

Cztery ostatnie pozycje nie dotyczą pendrive.

W trzecim pytaniu (FAQ) jest podane jak powrócić z NTFS do FAT32.

Myślałem,że to jest proste dla Win 7 a tu taka procedura.Chyba że dotyczy to Win XP.

Jaki posiadasz system?

xp mam ale ja już zrobiłem na FAT32 bez problemu !

Dodane 04.11.2012 (N) 23:17

na ale mam problem bo zamiast wykrywać nowe urządzenie (nazwa) Kingston Rubber … to wykrywa jako USB Device no to czemu tak ?

Możliwe,że podczas formatowania znikła nazwa i trzeba ją sobie wpisać.

START–>Mój komputer i prawym przyciskiem “Zmień Nazwę”.

ale ni o to chodzi jak jest po raz pierwszy pen podłączany fo komputera to nadole dymki z instalowanie nowego urządzenia i w tedy pisze za miast Kingston rubber to pisze usb device !!

Ważne,że urządzenie dobrze pracuje.

Można ewentualnie sprawdzić menedżer urządzeń czy nie ma żółtych znaków.

Start–>Panel sterownia–>Wydajność i konserwacja–>System–>Sprzęt–>Menedżer urządzeń.

Po za tym nie ma na ich stronie przeciwwskazań aby sformatować tego pendrive na NTFS albo exFAT.

No właśnie. Pracuje nawet nawet.