PROBLEM z podłączeniem płyty głównej

Zakupiłem płytę główną IBM INTEL 815 taką jak na zdjęciu poniżej:

plytagq9.th.jpg

Jezeli bedzie potrzebne zdjecie lepszej jakosci prosze mnie poinformowac.

Nie wiem dokładnie jak podłączyć do niej kabelki, bo jak już podłącze wszystko (pewnie źle) to po podłączeniu komputera do prądu sam się włącza a obrazu nie ma. Myślałem że może jakaś karta graf. zintegrowana ale gdy nie podłączyłem swojej dzieje się to samo. Zakupu dokonałem na allegro i płyta wygląda na sprawną, tak też mówi sprzedawca. Na płycie nie ma oznaczeń typu: LED+, HDD itd więc nie wiem gdzie jakie kabelki podłączyć. Prosiłbym o pomoc. Mógłby ktoś mi powiedzieć np. zamieszczając obrazem gdzie podłączyć jakie kabelki oraz czemu po podłączeniu nie ma obrazu a komputer sam się włącza :frowning:

Pozostałe części które podłączam:

  • Karta graficzna GeForce 2 MX/MX400

  • 256 + 128 MB SDRAM

  • Procesor podłączony do płyty Intel PIII 1000MHz

  • Dysk Segaabyte Barracuda 40GB

  • Monitor Asus 19 cal panoramiczny (modelu nie pamiętam)

Kontakt: gg: 8723768

kabelków LED nie musisz podłączać…

podłącz tylko POWERON

znajdź na płycie 3 bolce i zaślepke na 2… wyjmij ją i ustaw inaczej niż była…

wygląda to tak:

jest:

. _

powinno być:

_ .

komp powinien się nieuruchomić… jak się nie włączy to ustaw tak, jak było

powinno śmigać

hmm nie bardzo je znalazlem moglbys mi zaznaczyc na plycie gdzie to jest? dalem screen z plyta.

no i nie wiem gdzie ten power on podlaczyc ;/

Witam.Daj lepszej jakości zdjęcie a być może dam radę pomóc,miałem podobną kiedyś.

Poszukaj na płycie głównej gniazda oznaczonego jako “J27”,powinno znajdować się po prawej strony płyty u góry,gniazda do podłączenia myszy etc.po lewej ręce.Gniazdo o którym mówię będzie jako pierwsze,pod nim będzie gniazdo do podłączenia wentylatora.Gniazdo powinno posiadać 8 pinów.Zasilanie podłączasz pod dwa pierwsze licząc od prawej strony a z diodami to musisz sam powalczyć,nie pamiętam jak mają być podłączone.

Na prośbę modela:

phot0010od6.th.jpg

phot0011qx4.th.jpg

phot0021oj4.th.jpg

2101081528mi0.th.jpg

2101081529xi3.th.jpg

2101081530ec0.th.jpg

2101081531pt4.th.jpg

2101081532ra2.th.jpg

Lepiej chyba nie bedzie ;/

Witam jeszcze raz.Więc tak gniazdo o którym pisałem znajduje się na twoim 4 zdjęciu od góry posta to zdjęcie z żółtą naklejką,

gniazdo koloru czarnego.

Reszta zgodnie z tym co pisałem wcześniej.

ok to już wiem gdzie podlaczyc power a co z tym samoczynnym wlaczaniem sie kompa i brakiem obrazu? Ktos by mi wytlumaczyl tak jak pan powyzej? Skladalem juz kompy ale na plytach pisalo kolo gniazd co gdzie trzeba powkladac a komputr sie uruchamial normalnie ;/ Prosze o dalsze odpowiedzi. Dziekuje modelowi i pozdrawiam

zostawmy moze sprawe kabelkow a zajmijmy sie obrazem i samoczynnym rozruchem. Co z tym zrobic?

musisz znaleźć to co ci mówiłem (to służyło do ustawień fabrycznych BIOS)

ja mam 3 kompy w domu i ten 3-ci był bez obudowy :confused:

i nie szło go włączyć więc z 2-go kompa wyciągłem przycisk reset i podłączyłem do 3-go kompa do wyjścia POWERON

działało…

więc to nie wina kabelków skoro wiatraczki chodzą…

a może zasiłka jest uszkodzona?? sprawdź płytę na innym zasilaczu

Zasilacz jest sprawny bo na starej plycie chodzi ale sie komp resetowal wiec kupilem ta w/w plyte ale ona nie dziala. Komputer sie wlacza normalnie ale wyglada to tak jakby monitor nie byl podlaczony. No i sam się włącza a to już naprawdę dziwne. Nie chce podmieniac zasilacza z nowego kompa bo to za duzo rozkrecania ale skoro chodzi zasilacz na starej plycie to jest ok

P.S. Dlaczego temat został przeniesiony do tego dzialu z dzialu problemy? Przeciez ja mam PROBLEM ;/

Tak, ale nie związany z oprogramowaniem.

zajrzyj do instrukcji obsługi

Nie kładź elektroniki na dywanie, bo dywan się elektryzuje.

Pozostaje chyba metoda prób i błędów.