Problem z podłączeniem płyty głównej

Witam !!

Mam problem ponieważ chcę przełożyć płytę ECS K7S5A do obudowy która jest głównie dla Intela D875PBZ. Nie chodzi mi o zgodność czy nie zgodność, tylko o podpięcie kabelków typu POWER LED itd. nigdy tego nie robiłem i nie wiem jak to podpiąć książeczki do K7S5A nie mam. Proszę o pomoc. Podam wszystkie kabelki które mam w obudowie:

  • MIC-IN

  • SPK-R

  • GND

  • SPK-L

  • GND (to nie pomyłka mam 3- z USB 1)

  • USB 1

  • POWER LED

  • H.D.D LED

  • RESET SW

  • POWER SW

  • GND (to jest 3 razem z USB 2)

  • USB 2

  • SPEAKER

To są wszystkie. Najlepiej jeśli ktoś by miał dobre zdjęcie płyty (dokładne) i narysował mi w paincie gdzie co podpiąć bo będę to robił pierwszy raz. Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

MadMatirx

Manual

http://files.filefront.com/ECSK7S5Arar/ … einfo.html

Mam taką płytę. Dziś już mi się nie chcę, ale jak sobie nie poradzisz to może jutro uda mi się ją znaleźć.

INSTRUKCJA

Tam znajdziesz schemat podłączenia.

Nie jestem pewien ale powinienes tam miec wyjatkowo male i wkurzajace podpisiki. Przyjzyj sie i podstawowe podlaczysz .

slawex dzięki za chęci ale nie mogę sie połapać :smiley:

W dniu 02.05.2008 , o godzinie 23:17 został dopisany post przez madmatrix

Wiesz nie wiem jeszcze tej płyty nie wyjąłem bo pisze teraz :D. Chcę się jutro za to wziąć, ale wiesz może i masz racje ale ja nigdy się tej płycie z bliska nie przyglądałem :smiley: więc nie wiem wole na zimne dmuchać :D.

Błagam was niech mi to ktoś narysuje bo ja po angielsku to nie za bardzo takie rzeczy :smiley: Więc błagam was niech mi to ktoś DOKŁADNIE rozrysuje bo nie chcę niczego popsuć …

Przy podłączaniu Power LED i HDD LED ważna jest biegunowość. Jeżeli lampki nie będą się paliły, to podłącz wtyczki odwrotnie.

Biegunowość jest łatwa do określenia. Zazwyczaj wszystkie wtyczki mają dwa kabelki: jeden zawsze np biały, a drugi w określonym kolorze. Wtedy każdy biały kabel to minus, a kolorowy to plus. Aby “+” trafił na “+” należy wtyczkę wsadzać tak, aby “+” kabla był wsadzany w kierunku “1” przy złączu.

Dobra chłopaki dzięki !!

Eee ale mam tylko uno pytanko bo super wszystko pięknie opisaliście ale nie wszystko … Czy to K7S5A nie da się tego podłączyć ??? Czy co ??? A jak się nie da to czy komp będzie chodził ok ???

Bo np. USBki które mi slawex zaznaczył mają po 4 piny a ja na USB mam tylko 3 a 1 zajmuje GND i nie wiem gdzie to podpiąć czy to jest jakaś różnica z której strony ?

W dniu 03.05.2008 , o godzinie 11:32 został dopisany post przez madmatrix

No i jeszcze speakera mi zaznaczyliście + - spox tylko ja mam speakera kabel w kolorach czerwono - czarnym i który to jest + a który - ??

USB, kolor kabelków: czerwony, biały, zielony, czarny (ground), ostatni pin zostaje pusty.

Czerwony to zawsze pin 1.

![-o<

Speaker: czerwony +, czarny -

Dobra a co dalej z tymi kablami ?

Tu Masz rysuneczek: http://pl.wikipedia.org/wiki/Usb

żółty=biały

Ale to mi nie tłumaczy :slight_smile: W którą stronę mam podpiąć resztę przewodów … wiem że w usb czerwone muszą być skierowane do 1 i 2 z reszta tak samo kolorowy kabelek to + i to 1 i 2

A o które przewody teraz chodzi?

o:

  • MIC-IN

  • SPK-R

  • GND

  • SPK-L

i po której stronie ma być GND w usb1 i 2

Wszystko Masz w manualu podanym wcześniej (strona 17).Ground w USB zawsze na końcu. Zauważ, że w gniazdku brakuje pinu, to w pin obok wpinasz ground.

Na rysunku z lewej masz piny Front Panel Audio. Tego już nie opisałem, ale podłączenie jest proste. Jak co to luknij do manuala od kolegi ak6, bo jest lepszy od tego co ja podałem.

Ale w którym manualu ?? Błagam was slawex jak możesz to weź wszystko DOKŁADNIE opisz bo nie chce czegoś spieprzyć opisz mi wszystko gdzie ma być całe audio. Bo nie mam teraz 250 zl na nową płytę, a muszę to zrobić bo potrzebuje oddać obudowe ![-o<