Problem z podlaczeniem routera neostrada


(luciuklukasz) #1

Witam oto moj problem wstawiam zdjecie jak podlaczylem router na moja glowe to jest wszystko ok powinien dzialas niestety nie dziala co zrobilem zle przypuszczam ze trzeba go jakos skonfigurowac niestety nie wiem jak a postepujac zgodnie z instrakcja zalaczona do routera sie nie da poniewaz link w ktorym mialo sie niby konfigurowac router nie dziala http://tplinkwifi.net
Prosze o pomoc


(eskimosek) #3

Musisz się podłączyć pod LAN routera wejść na adres w przeglądarce 192.168.1.1 lub 192.168.0.1 hasło i login pewnie domyślne admin / admin i sobie skonfigurujesz.WAN ustaw na DHCP i powinien automatycznie pobierać z modemu.


(roobal) #4

O przecinkach kiedyś słyszałeś czy mówisz również na bezdechu? Ciężko się czyta, to co napisałeś.

Zalogowałeś się do tego tp linka? Podałeś użytkownika i hasło w połączeniu pppoe?

Tplinkwifi.net zadziała Ci, gdy podepniesz się do routera.


(Orange Ekspert) #5

Jeżeli masz ustawiony modem, podpięcie routera powinno skutkować prawidłowym działaniem. O ile router ma wbudowany modem, możesz odłączyć pierwsze urządzenie i skonfigurować router zgodnie z parametrami które znajdziesz tutaj https://oran.ge/2op545w wyszukując "własny modem. W razie pytań służymy pomocą.


(klonmarcin) #6

Ale przecież widać, ze router TPLink ze zdjęcia nie posiada wbudowanego modemu. Także aby był internet muszą być podłączone oba urządzenia.


(roobal) #7

Jaki ekspert, takie usługi. Samo podpięcie modemu nie wystarczy, trzeba jeszcze skonfigurować połączenie pppoe (użytkownik i hasło).